НОВИНИ

В Україні на електронні аукціони виставлено 4 млн кубів деревини

19.03.2020 16:32
pilomaterialy2

Коронавірус не завадить реалізації деревини, адже вона відбувається виключно на електронних аукціонах, написав голова Державного агентства лісових ресурсів України Андрій Заблоцький у Фейсбук.

В Україні з лютого запроваджено експериментальний проект щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини. Вся необроблена деревина усіма лісокористувачами, у тому числі і комунальними, що реалізується в Україні, виставляється виключно на електронні аукціони.

“Якщо раніше торги відбувалися один раз у квартал, всі так би мовити «воювали» один раз у три місяці за сировину, то тепер торги відбуваються майже щоденно. Вони відбуваються на різних електронних майданчиках. Частина сировини, так звані великі лоти, які були статистично відібрані на основі даних 2019 року – виставляється на систему «Прозорро. Продажі». Всі інші об’єми лотів можуть виставлятися на різних е-майданчиках на вибір лісокористувачів”, – підкреслив Андрій Заблоцький.

На сьогодні тільки підприємства, які належать до сфери управління Держлісагентства, вже виставили майже 4 мільйони кубометрів деревини на електронні аукціони, а продано на суму майже 500 мільйонів гривень. Відповідно немає проблем з вибором деревини, з доступом до неї. Позитивну тенденцію відзначає і бізнес, – наголосив він.

Держлісагентство на своєму сайті щомісяця оприлюднює результати моніторингу споживання деревини https://bit.ly/38VrL4q.

Також оприлюднена і орієнтовна сортиментна структура заготівлі деревини у 2020 році від всіх видів рубок https://bit.ly/2IVettU.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: