НОВИНИ

В Україні хочуть страхувати аграріїв від цінових коливань

30.04.2020 11:02
27b83f0-dfb178b-agrostrahovanie-1-

Згідно з дослідженнями USAID, учасники зернового ринку готові в Україні страхувати ризики за допомогою деривативів, повідомляє apk-inform. Про це пише agronews.ua.

Більше 40% виробників зерна, близько 75% трейдерів і 45% переробників висловили готовність хеджувати ризики за допомогою деривативів в разі, якщо даний ринок запрацює в Україні. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, організованого проектом USAID «Трансформація фінансового сектора», в рамках дослідження «Перспективи використання деривативів на зерновому ринку України».

Як уточнюється в оприлюдненому пресрелізі проекту, Україна є однією з провідних аграрних країн світу, при цьому у рядового українського сільгоспвиробника відсутній прозорий біржовий механізм встановлення ціни на свою продукцію і можливість управляти ризиками за допомогою деривативів. Однак зацікавленість в таких інструментах висока.

Згідно з результатами опитування, коливання цін на зернові і сезонність врожаю – це визначальні ризики для українських аграріїв.

«Світова практика показує, що хеджування є одним з ефективних механізмів управління ризиками. Однак хеджування на українському ринку неможливо через відсутність торгівлі ф’ючерсами і опціонами на аграрну продукцію », – відзначили в USAID.

Дослідження показує, що потрібна системна робота на національному рівні для розвитку деривативів, як інструментів хеджування ризиків, яка буде включати запуск організованої торгівлі і посттрейд-інфраструктури та розробку власне специфікацій контрактів.

«Для успішного використання деривативів аграріями потрібна надійна фінансова інфраструктура. Ми працюємо над її створенням і сподіваємося, що прийняття законопроекту №2284 стане кроком не тільки до правової визначеності для торгівлі деривативами, а й до побудови посттрейд-інфраструктури, яка буде гарантувати розрахунки. Аграрії, як і їх контрагенти повинні бути впевнені, що укладені угоди будуть виконані вчасно і в повному обсязі», – повідомила заступник керівника проекту USAID «Трансформація фінансового сектора» Юлія Вітка.

За словами керівника групи небанківських фінансових установ Проекту USAID «Трансформація фінансового сектора» Володимира Кузьо, в дослідженні ідентифіковані дві основні причини відсутності ринку деривативів в Україні. По-перше, відсутність біржі з достатнім рівнем ліквідності і кількості гравців. По-друге, низький рівень обізнаності учасників ринку і побоювання ризиків.

Дослідження показало, що 74% виробників зерна і 80% переробників зацікавлені в отриманні додаткових знань з хеджування власних ризиків.

Нагадаємо, як членам сімейних фермерських господарств отримати додаткову фінансову підтримку.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: