НОВИНИ

В Україні картоплю може замінити маніока

29.10.2020 09:34
depositphotos_6587989-stock-photo-raw-cassava-lat-manihot-esculenta

Через глобальне потепління, вже в найближчому майбутньому картоплю у середній полосі Європейського континенту може замінити маніока, вважають фахівці консультативної групи з міжнародних сільськогосподарським дослідженням Консультативної групи з міжнародних досліджень сільського господарства (CGIAR). Про це повідомляє pro-of, пише agronews.ua.

«Незабаром картоплю може замінити маніока, хоча назва даної культури поки що не відомо багатьом європейцям», – сказано у доповіді Консультативної групи з міжнародних досліджень сільського господарства.

Подібно картоплі у європейців, маніок грає провідну роль в харчуванні африканців. За виробництвом він посідає п’яте місце в світі серед сільськогосподарських культур, а по врожайності йому немає рівних (до 600 – 750 ц / га).

Маніок – культура тропічного поясу і вимагає для свого розвитку певних умов – температури повітря не менше +20, відсутність тривалого посушливого періоду, велику кількість сонячних днів. Цим умовам відповідає клімат південних регіонів України або його можна створити в захищеному грунті: теплицях, оранжереях, зимових садах і навіть в квартирах для сімейного споживання.

Вчені не виключають можливості навіть масового вирощування маніока в Україні. Причина проста: субтропічний пояс все ближче підкрадається до території нашої держави. Зміна клімату та глобальне потепління сприяє вирощуванню тропічних культур, які раніше вважалися екзотикою.

Вирощування маніока на сьогоднішній день мало механізовано і вимагає застосування переважно ручної праці. Садять його живцями довжиною 15 – 20 см, які відокремлюють від центральної частини стовбура материнської рослини під час збору коренеплодів.

Посадки маніока мають вигляд довгих грядок шириною близько 0,9 – 1 м і висотою 0,3 м з міжряддями 1,0 – 1,2 м, на яких зазвичай висаджують бобові культури (арахіс, боби і ін.). Через 10 – 18 місяців після посадки живців коренеплоди маніока досягають розмірів від 0,25 до 0,5 м, а в деяких випадках вони можуть виростати до 1 м в довжину і важити до 25 кг. Кількість їх може коливатися від 3 до 8 штук.

Стиглість коренеплодів визначають за ступенем дозрівання плоду-коробочки з насінням і пожовтіння листя. Рослина не вимагає особливого догляду і практично не пошкоджується комахами через високу токсичність коренів і листя.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: