ВАЖЛИВО

В Україні ініціюють створення оперативної координаційної ради «Врожай 2020»

02.04.2020 13:02
https://agronews.ua/

В Україні ініціюють створення оперативної координаційної ради «Врожай 2020». До неї увійдуть представники влади, профільних відомств, АПК, хімпрому та низки інших суміжних галузей. Про це повідомив радник Президента України з питань економіки Олег Устенко, пише agronews.ua.

Радник Володимира Зеленського з питань економіки Олег Устенко вважає, що сьогодні Україна перебуває на передовій боротьби з розповсюдженням коронавірусу, проте у країні йдуть процеси, зупиняти які не можна. Серед них Устенко виділив якісне забезпечення та проведення весняно-польових робіт, а також досягнення високих показників врожайності.

 «Ми вже сьогодні маємо серйозно думати про те, як під час надзвичайної ситуації підготувати та забезпечити також і осінню посівну кампанію. У цьому процесі активно задіяні не лише сільськогосподарські підприємства, але і суміжні галузі. Треба вносити добрива – це означає, що важлива безперебійна робота українських хіміків. Важливе постачання палива. Важлива робота всієї логістичної системи у масштабах країни – все, що стосується питань роботи складів, транспортування вантажів як в один, так і в інший бік – і до полів, і з полів», – заявив Устенко.

Радник Зеленського зазначив, що на даний час національний пріоритет номер один в Україні – це боротьба з коронавірусом, однак після епідемії країна не має опинитися в ситуації продовольчої кризи.

«Тому пріоритетом номер два за нинішніх обставин я би назвав захист продовольчої безпеки нашої країни. Від того, які будуть справи в АПК та галузях, що його забезпечують – реально буде залежати чи буде у нас хліб на столі в цьому і наступному році», – вважає радник президента.

«Усвідомлюючи всі ризики та загрози, які є на сьогодні, ми ініціюємо створення оперативної координаційної ради під робочою назвою «Врожай 2020», – додав Устенко.

За словами радника Володимира Зеленського, до цієї координаційної ради увійдуть представник Офісу Президента, представники міністерства економіки, сам міністр економіки, який вже підтвердив свою участь у цьому форматі.

«До цієї ж координаційної ради мають увійти представники РНБО, адже в нинішніх обставинах це серйозний виклик і для них також. На сьогодні у нас вже є запити від профільних асоціацій хіміків та аграріїв, які готові надати своїх експертів, і ми будемо активно залучати досвід і бачення спеціалістів, які в прямому та переносному сенсі працюють сьогодні «у полях», і які можуть давати швидкий зворотній зв’язок», – зазначив Устенко.

За словами Устенко, у разі необхідності будуть залучені профільні спеціалісти з інших міністерств і з регіонів.

 «Очевидно, що до вирішення багатьох завдань доведеться залучати не лише представників аграрного сектору, або хіміків, або представників сільськогосподарського машинобудування, але потрібні будуть спеціалісти з міністерства інфраструктури, потрібні будуть спеціалісти із силових відомств, якщо будуть виникати такого роду моменти. Можливо потрібні будуть спеціалісти з міністерства фінансів», – додав радник президента.

За словами Устенко, Україна вперше за часи незалежності буде забезпечувати посівні кампанії та врожай у настільки екстраординарних умовах.

«Це реальна боротьба за стабільність на українському продовольчому ринку, а також за наш експорт. Тому має бути комплексна злагоджена робота держави разом із представниками критично важливих галузей. Задача координаційної ради полягатиме в тому, щоб оперативно реагувати на проблеми та нові виклики», – зазначив Олег Устенко.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: