НОВИНИ

В Україні готують новий стандарт проектування елеваторів

28.06.2020 15:37
silos-1598168_1280

Сучасні норми проектування силосів посприяють зростанню споживання українського прокату та скороченню імпорту. Будь-які зміни будівельних норм – це не лише тривалий процес, а й часто результат негативного досвіду. За десятки років чинності будівельні норми застарівають – втрачають актуальність, не завжди встигаючи за технологіями будівництва.Про це повідомляє  gmk.center, пише agronews.ua.

Елеваторне будівництво не стало винятком. Учасники ринку вже роблять конкретні кроки щодо розроблення нової нормативної бази. Зокрема, Український інститут сталевих конструкцій імені В.М. Шимановського за підтримки Асоціації «Український центр сталевого будівництва» (УЦСБ) створив проект техзавдання на розроблення галузевих будівельних норм (ГБН) під назвою «Силоси сталеві з гофрованою стінкою для зерна. Норми проектування».

Необхідність прийняття нової нормативної бази зумовлена старінням чинних будівельних норм і збільшенням кількості аварій на силосах.

«Численні аварії сталевих силосів для зберігання й перевалки зерна – основна причина необхідності в нормуванні. Зараз перелік чинних будівельних норм для проектування і будівництва об’єктів агропромислового комплексу включає введені в дію понад 20 років тому нормативні документи, серед яких чинні сьогодні норми колишнього Радянського Союзу (СНиП). Ці норми не відповідають вимогам українського законодавства, міжнародним нормам і правилам, вимогам пожежної безпеки, а також сучасним вимогам до будівель і споруд та потребують перегляду або заміни», – відзначають в УЦСБ.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: