НОВИНИ

В Україні екологічні порушення будуть фіксуватися супутниковими знімками

16.02.2021 14:33
_8b62721f732d13da543616760f3bb274

Завдяки співпраці Міндовкілля з Державним космічним агентством України відтепер незаконні рубки лісу, видобуток корисних копалин, стихійні сміттєзвалища, а також забудови узбережь водойм будуть відслідковуватися за допомогою аерокосмічної зйомки, про це повідомляє прес-служба Державного космічного агентства, пише agronews.ua.

Відповідні домовленості уклали представники Держкосмосу та Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів під час зустрічі в понеділок, 15 лютого.

«Ми дуже вдячні Державному космічному агентству за можливість отримувати знімки з космосу у ретроспективі та збирати достовірну інформацію про незаконні рубки або розробку кар’єрів. Тепер,  виходячи на перевірку, інспектори  ДЕІ чітко знатимуть координати  місць, на які треба звернути увагу першочергово, та швидше встановлюватимуть винуватців. Цей новий інструмент підходу до екологічного контролю перебуває на етапі тестування. Він допоможе спростити процедуру проведення самих перевірок, пришвидшить нарахування збитків та стане суттєвим доказом у судах», – зазначив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Шахматенко. 

Практика використання космічних знімків показує швидкі результати фіксації природоохоронних правопорушень та встановлення винуватців. А ретроспективний аналіз допомагає зрозуміти, на яких територіях потрібно проводити посилений контроль.

Нагадаємо, що на Вінничині завдано збитків довкіллю майже на 4 млн грн.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: