ВАЖЛИВО

В Україні будуть моніторити стан ґрунтів за новою концепцією

05.08.2020 07:02
86

Фахівці ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського» підготували концепцію організації моніторингу та функціонування ґрунтів в Україні з урахуванням європейського досвіду, а також необхідну для цього нормативно-методичну базу. Про це повідомляє agronews.ua.

Сучасна карта ґрунтів дозволить адекватно оцінити ресурсні можливості земель та виявити найбільш інвестиційно привабливі землі для розвитку сільськогосподарського виробництва, а також малопродуктивні та деградовані, які потребують виведення з обробітку.

Паспортизація актуального стану ґрунтів – лише перший крок в організації процесу їх збереження та відтворення. Потрібний постійний моніторинг та комплексна регіональна програма.

В результаті проведення адміністративно-територіальної реформи заходи з охорони земель відведено до компетенції органів місцевого самоврядування, але наразі вони не мають ні досвіду, ні кваліфікованих кадрів для цієї роботи.

Завдання полягає не тільки у здешевленні цих заходів, але й у перетворенні їх на економічно вигідні, з урахуванням найближчої перспективи, вважають фахівці.

У програмі для кожної територіальної громади має бути визначено науково обґрунтовані види та обсяги робіт зі збереження якісного стану земель та відновлення деградованих і еродованих земель і ґрунтів.

Нагадаємо, на Полтавщині лісгосп вирощує та випускає у ліси зайців-русаків.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: