НОВИНИ

В Україні будівництвом доріг займуться лісівники

22.12.2020 10:32
59f0c00bf27c61801080988

Державним агентством лісових ресурсів України спільно з державним підприємством «Державний дорожній науково-дослідний інститут імені М.П.Шульгіна» розробляється проект Концепції Державної цільової економічної програми будівництва лісових автомобільних доріг на 2022-2026 роки. Про це повідомляє пресслужба Державного агентства лісових ресурсів України, пише agronews.ua.

Передбачається, що будівництво нових лісових доріг буде проводитися із залученням коштів Державного та місцевих бюджетів.

В тому, наскільки важливою є добре розвинена інфраструктура в лісі, цього року в зайвий раз переконалися лісівники Житомирщини, коли цілу весну боролися з лісовими пожежами в півничних лісгоспах. Адже якісні лісові дороги не лише сприяють росту економічних показників при заготівлі та транспортуванні деревини, вони дають можливість оперативно прибути на місце загоряння пожежній техніці та організувати своєчасне підвезення води.

Тому в держлісгоспах детально проаналізували, які саме лісові квартали потребують першочергового дорожнього будівництва, прорахували економічну доцільність та запланували впродовж 2022-2026 років побудувати в лісах області понад 150 кілометрів доріг.

Додамо, що птимально спланована сітка лісових шляхів не лише дає можливість проводити лісогосподарські роботи так, щоб постійно підтримувати біорізноманіття та всі важливі екологічні, економічні та соціальні функції лісу, а й наблизити нашу галузь до європейських стандартів.

Варто зазначити, що починаючи з 2007 року державними лісогосподарськими підприємствами Житомирського ОУЛМГ побудовано понад 450 кілометрів лісових автомобільних доріг, 37 кілометрів профінансовано з державного бюджету та 414 км – за власні кошти. На ці роботи спрямовано понад 13 мільйонів гривень державних коштів та майже 123 мільйони гривень коштів підприємств.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: