ВАЖЛИВО

В Україні бельгійський фермер втратив 38 га землі через шахрайські схеми

29.03.2021 12:05
poddelka_dokumentov-1024x684

Бельгійський фермер Том Ван Гоі вкотре зіткнувся з шахрайством і обманом в Україні. Іноземець господарює в селі Деньги Золотоніського району Черкаської області. Про це повідомляє GazetaUA, пише agronews.ua.

За словами фермера, наприкінці грудня 2020 року підставна особа моїх конкурентів Олександр Кравченко, колишній агроном нашого конкурента ТОВ “Агроко”, змовившись із працівниками розташованого в селі ТОВ “Добробут-2017” підробив печатку й підпис ТОВ “Гранекс-Черкаси”, яке я очолюю. Обійшовши частину пайовиків, конкуренти від мого імені підписали додаткові угоди про розірвання договорів оренди землі та оформили акти приймання й передачі земельних ділянок на себе. 29 грудня 2020 року державний реєстратор Смілянської міської ради на підставі підроблених угод припинив договори оренди та емфітевзису з моїм підприємством ТОВ “Гранекс-Черкаси” на площі 38,8 гектарів. А вже 12 січня 2021 року державним реєстратором Крутьківської сільської ради Золотоніського району на ці земельні ділянки було оформлено право оренди громадянином Олександром Кравченком терміном на 7 років.

“Існують й інші додаткові угоди, якими наші конкуренти планують скористатися найближчим часом. Їхня мета – здійснити захват усього земельного банку, яким я володію. Можливо, знову підроблять підпис і не тільки мій, а й пайовиків”, – стверджує Том.

Фермер каже, що він не планував і не планує розривати договори оренди і ніколи цього не зробить.

“Це вже не перша атака на ТОВ “Гранекс-Черкаси”. Раніше палили мої автомобілі, на поливних полях забивали бетонні стовпи і рили рови впоперек усього масиву, щоби зупинити полив. Минулого року громадянин Кравченко, якому ТОВ “Добробут” передало в суборенду частину земельних ділянок, незаконно зібрав наш ячмінь, ріпак і кукурудзу. Загалом завдав нам збитків на суму понад 1 мільйон гривень. Ми не сумніваємося, що це він пошкодив нашу трубу водопроводу, який підведено до поливних площ. За фактами таких дій поліція відкрила 4 кримінальні провадження. Загалом завдав нам збитків на суму понад 1 мільйон гривень”.

Том каже, що кілька разів зустрічався із конкурентами – Юрієм Ткаченком (колишнім головою Черкаської ОДА, співзасновником СВК “Струмок) та його братом Радиславом, Ігорем Потапенком (власником СТОВ “Агроко”) та з представниками LNZ Group), щоби мирно врегулювати конфлікт. Робив це в присутності посла Бельгії Алекса Леннартса та кількох голів Черкаської ОДА.

“Однак жодна із цих зустрічей ніякого результату не дали. За рік компанії “Гранекс-Черкаси” виповниться 20 років. За 12 років, відтоді як я став директором, ми вклали в підприємство 12 мільйонів євро. Ми працюватимемо ще 20 років і інвестуємо не менше 20 мільйонів у розвиток. Навряд чи буде колись легко. Але миритися із беззаконням я ніколи не буду. Людські паї в нашій місцевості коштують 200-300 тисяч гривень, коштуватимуть й усі 500 тисяч”, – говорить бельгійський фермер.

Юристка ТОВ “Гранекс-Черкаси” Жанна Нечипоренко впевнена, що конкуренти банально мстяться бельгійському фермеру:

“Попередні орендарі стрімко втрачають свій земельний банк і тепер мстяться Тому. Вони не мають бажання платити всім своїм пайовикам на рівні “Гранекса”. А ось на капості в них гроші є. Якби вони платили всім своїм пайовикам по 35 тисяч гривень премії за 7 років, а не лише тим хто живе в Деньгах, то власники паїв не шукали би собі іншого орендаря”.

Нагадаємо, що на Хмельниччині судитимуть сільського голову, якого затримали на хабарі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: