ВАЖЛИВО

В Україні 70% фермерів вважають себе незахищеними від рейдерських атак

05.12.2020 15:38
201910_book_rejderstvo_web_small

На сьогоднішній день більше 70% підприємців-аграріїв, які ведуть свою діяльність в Україні, вважають себе незахищеними від можливих рейдерських атак. Такі цифри в інтерв’ю АПК-Інформ озвучив адвокат і CEO адвокатської фірми Mitrax Арсеній Салалайко, пише  agronews.ua.

«Підприємства АПК – це бізнес із досить високою рентабельністю та прибутковістю. І його здебільшого можна «віджати» за допомогою силового захоплення, що цікавить рейдерів у першу чергу. Агрорейдерство – це незаконне заволодіння земельними ділянками, захоплення техніки та іншого майна, врожаю. Боротися з наслідками рейдерських дій набагато складніше, ніж їх передбачити. Тому в сучасному світі кожен бізнесмен, будь то фермер із земельним банком у 20 га або власник великої компанії, має розуміти, ЩО таке рейдерство, ХТО виступає організатором захоплення, НАВІЩО він це робить, ЯК запобігти і головне – чому ЮРИСТИ йому НЕ ДОПОМОЖУТЬ. Також необхідно знати, що робити в момент того, що відбувається і в наступні 10 днів після», – зазначив він.

А.Салалайко підкреслив, що під рейдерством слід розуміти цілий комплекс можливих злочинних дій: підробка документів для зміни даних в єдиному державному реєстрі, підробка документів і стягнення за борги, судове рішення про зміну директора та продаж майна, змова з директором, розгляд із попередніми власниками/директорами, примус до продажу, передача майна в АРМА та ін.

«За все це передбачено цілу низку статей Кримінального кодексу України залежно від кваліфікації слідчим. Однак важливо розуміти, що юристи борються із симптомами і тільки доступними законом методами. Чесно кажучи, поки існує недосконалість державної системи, ніхто не зможе захистити себе на 100%. І в цьому радує лише те, що у кожного нападу є ціна – це та сума та зусилля, які рейдер має витратити для здійснення захоплення, і ваше завдання – зробити його економічно невигідним і вкрай складним», – додав адвокат.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: