НОВИНИ

В Польщі критично не вистачає працівників на зборі яблук

28.09.2022 17:11
yabluka-kurkul-59320

Врожай яблук у Польщі цього року може складати близько 4 мільйонів тонн. Але їх нікому збирати. Про це пише видання «Рівне Вечірнє», пише agronews.ua.

За словами президента Асоціації польських садівників Мирослава Малішевського, поляки не зацікавлені в роботі в садах. Окрім проблем з робітниками, також поляки страждають через високі витрати на енергоносії та відсутність ринків збуту у зв’язку з війною в Україні.

Мирослав Малішевський розповів, що біженці неохоче йдуть в сільське господарство. Адже більшість — матері з дітьми, а також жителі міст, незвиклі до такої роботи. Виробники фруктів найбільше зацікавлені у чоловічих робочих руках. Тому їхня асоціація намагається залучати працівників з інших країн — Узбекистану, Непалу, Індії, але виникають проблеми з візами.

Щодо поляків, то фермери не готові платити стільки, скільки вони хотіли б. Основна причина — продукція продається надто дешево, а витрати на виробництво, такі як електрика чи добрива, високі.

Читайте також: Відбудеться безкоштовний вебінар щодо приватизацію державного та комунального майнаЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: