АГРОРЕГІОНИ

В одному з регіонів знайшли унікальний трюфель

24.03.2023 17:18
8-38

На території НПП «Синевир» в Чорноріцькому природоохоронному науково-дослідному відділені, територія якого належить до заповідної зони, було виявлено плодові тіла гриба, які з ґрунту вирили дикі свині. Про це повідомляється на Facebook-сторінці НПП «Синевир», пише agronews.ua.

За деякими систематичними ознаками, фахівці наукового відділу нацпарку прийшли до висновку, що це плодові тіла, які можуть належати до виду трюфеля білого.

«Цей трюфель  земляний гриб, регіонально рідкісний, який росте здебільшого під листяними деревами на глибині 30 см, і знайдено його в зимовий період. Належить цей вид до аскомікотових грибів родини трюфелевих. Плодові тіла неправильної форми, дещо подібні на бульби картоплі з гладкою поверхнею. У молодих грибів забарвлення білувате, згодом стає жовто-бурим, у старих грибів часто з червонуватими плямами», — зазначають фахівці.

Для того, щоб зі спор виріс трюфель, необхідно приблизно 5-6 років. Вони ростуть поодинці або невеличкою групою із 3-6 грибів.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: