АГРОРЕГІОНИ

В одному з регіонів серйозний спалах АЧС

14.05.2023 13:13
pig3

Спалах африканської чуми свиней (АЧС) зафіксували у ПП «Гарант» в с. Верблюжка Новгородківської селищної ради Кропивницького району. Про це говориться у повідомленні Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, пише agronews.ua.

Ветеринарні фахівці відібрали у загиблих свиней біологічний матеріал для дослідження в Кіровоградській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби, яка встановила діагноз африканська чума свиней (АЧС).

Рішенням місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кропивницькій РДА затверджено план дій та визначено межі епізоотичного вогнища (територія ПП «Гарант» в селі Верблюжка), зони захисту радіусом 3 км (вулиці Задніпряного, Лесі Українки, Хутірська в селі Верблюжка) та зони нагляду (села Верблюжка, Куцівка, Просторе, Василівка, Білозерне, Дубровино, Ручайки, Велика Чечеліївка, Білопіль, Нагорне, Сотницьке).

В епізоотичному вогнищі здійснили умертвіння безкровним методом тварин, які утримувалися на підприємстві (2 голови), та спалювання трупів. Місце спалення було продезінфіковано, приміщення, в яких утримувалися тварини, знезаражено. На в’їзді до епізоотичного вогнища встановлено карантинний пост, забезпечено цілодобове чергування. Обмежено доступ стороннього транспорту та людей на час карантину з АЧС (40 діб).

«Наразі проводиться робота з уточнення свинопоголів’я в зонах захисту та нагляду. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання та загибель свинопоголів’я з навколишніх населених пунктів та господарств не надходило. Ситуація залишається на контролі», — підсумували у відомстві. Перегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: