НОВИНИ

В обхід мораторію: за тіньовими схемами реалізовано мільйони гектарів української землі

21.04.2019 07:00

В обхід мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, в Україні за тіньовими схемами вже реалізовано близько 5 мільйонів гектарів такої землі. Про це розповів колишній народний депутат з Тернопільщини, а нині радник міністра МВС Михайло Апостол, пише Репортер.

“Продаж землі с/г призначення відбувається безперервно вже декілька років в обхід мораторію. Не помилюся, коли скажу, що біля 20% землевласників свою частку вже продали”, – заявив Михайло Апостол.

Колишній нардеп, який до приходу в парламент займався агробізнесом, розповів про шахрайські схеми продажу землі, якими користуються спритні ділки в обхід недосконалого земельного законодавства, а саме :

  • – заповіт, який підкріплюється договором довготермінової оренди;
  • – фінансова позика із заставою земельної ділянки;
  • – договір міни (закон не забороняє міняти велику ділянку на маленьку);
  • – надання земельної ділянки під ОСГ (по 2 га), яку закон не забороняє продавати;
  • – зміна генерального плану населених пунктів, внаслідок чого землі за межами стають в межах населених пунктів і вже місцева рада “безкоштовно” роздає ці землі “відповідно до поданих заяв”.

“Не помилюся, якщо скажу, що сьогодні продано по таких схемах близько 5 мільйонів гектарів землі на кругленьку суму. Закон приймати потрібно і терміново, але з обмеженнями: хто має право купляти, в якій максимальній кількості. В іншому випадку всі, хто проти прийняття закону, захищають теперішній дерибан, корупцію, грошовитих олігархів та невідомо кого, які за безцінь скупляють сьогодні землі, та існуючий тіньовий ринок”, – підсумував пан Апостол.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: