НОВИНИ

В Іспанії виготовляють екошкіру з хурми

23.01.2022 16:20
ya-15659

Зростання популярності рухів з захисту тварин та “екологічного” стилю життя вплинув і на моду на одяг, взуття та аксесуари. Зокрема, збільшується популярність замінників хутра та шкіри. Наприклад, на Філіппінах матеріал для взуття виготовляють з ананасів, а в Іспанії створили екошкіру з хурми, повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

PersiSKIN – це перший в Іспанії веганський замінник шкіри. Його виготовляє компанія Laserfood. Основою для екошкіри стали фрукти – хурма. Усі складові нового матеріалу на 100% натуральні. Розробка та патентування замінника вартувала виробникові 500 тис. євро.

Масове виробництво екошкіри з хурми почнеться вже в травні цього року. Компанія планує інвестувати в проєкт ще 2 млн євро.

Раніше філіппінська компанія Dole разом з британським стартапом Ananas Anam почали виготовляти взуття та аксесуари з ананасів. Цей замінник шкіри отримав назву Piñatex. Його вже використовують для виготовлення кросівок такі відомі бренди, як Nike, Hugo Boss, H&M та ін. Piñatex виготовляють з листя ананасів, які розділяють на волокна та висушують. Потім з волокон утворюють сітку, яка є основою для екологічно чистої тканини.

Під час виробництва 1 квадратного метра тканини з ананаса, виділяється на 8 кілограмів СО2 менше, ніж під час виготовлення сировини для пошиття з матеріалів тваринного походження.

Читайте також: ДПЗКУ має припинити своє існуванняЧитай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: