НОВИНИ

В Америці поширюється небезпечний вірус томатів

06.07.2020 10:32
https://agronews.ua/

Міністерство сільського господарства США занепокоєне розповсюдженням нового небезпечного захворювання помідорів та солодкого перцю — вірус коричневіння і зморшкуватості плодів томата (ToBRVF). Також був обмежений імпорт цих овочів. Про це повідомляє vegetablegrowersnews, пише agronews.ua.

Вірус поширюється не лише в США та сусідній Америці. Також він зафіксований у країнах, які імпортують помідори та насіння до України, Туреччини, Нідерландів, Ізраїлю.

Повідомляється, що вірус також виявлено у Домініканській республіці, Іспанії, Франції, Греції, Італії, Йорданії, Китаї та Великобританії. Крім того, спалах вірусу трапився в Німеччині, але в цій країні він був ліквідований. Фахівці застерігають, що масштаби поширення вірусу можуть бути більшими з огляду на великі обсяги міжнародної торгівлі товарним помідором та насінням культури.

У Міністерстві сільського господарства США повідомляють про такі симптоми, як здуття та мозаїчний візерунок на листі перцю і мозаїка та папоротеподібна форма листя томата. Плоди заражених вірусом рослин дрібніші, не набирають забарвлення і можуть мати некротичні плями на поверхні.

«Американська асоціація торговців насінням зауважує, що цей вірус дуже заразний, а стійких до нього гібридів томату не існує. Зокрема, вірус може переноситися працівниками в теплиці й навіть при контакті кореневих систем різних рослин у ґрунті. Вчені Університету шт. Мічиган додають, що вірус дуже живучий і може зберігатися в ґрунті, на рослинних рештках або підпірках (або каркасі теплиць), можливо, до 20 років. Також зафіксована передача вірусу джмелями-запилювачами в теплицях», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: в Україні різко зросли ціни на помідори.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: