НОВИНИ

В агросекторі критична нестача працівників

23.02.2023 14:10
kombain-kurkul-60546

Фермери підлаштовуються до умов воєнного часу, але наразі в агросекторі не вистачає працівників. Про це в етері для Суспільного розповів президент асоціації фермерів та приватних землевласників України Віктор Гончаренко, пише agronews.ua.

«Нас турбує, кого сьогодні садити за кермо трактора чи на комбайн. У дрібних господарствах багато військовозобов’язаних. Це вже для великих господарств більше привілеїв. Тому постає питання, чи взагалі існуватимуть дрібні господарства, як вони впораються з нестачею кадрів», — сказав голова АФЗУ.

Він також додав, що переорієнтувати жінок, посадити їх за сучасну техніку — складно. Їх до цього не готували.

Віктор Гончаренко також прогнозує, що 2023 рік для аграріїв буде складнішим, ніж попередній.

«Гроші, які були у господарників із попередніх років, вичерпалися. Техніка, яку закуповували раніше, стає непридатною, виходить з ладу, старіє, оновлення машинно-тракторного парку здебільшого не проводили. Є також проблеми з постачанням запасних частин, які здорожчали у 3-5 разів, та мінеральних добрив — більше ніж у 3 рази. Практично затрати виросли в рази, а виторг від реалізації продукції на 40-50% знизився. Подорожчала й логістика. А всі витрати здебільшого лягають на плечі фермерів», — пояснив Віктор Гончаренко.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: