Оперативний моніторинг посівних робіт допомагає вчасно виявляти й усувати проблеми в процесі висіву. Але коли посівна кампанія завершена, настає час підбивати підсумки. Про це повідомила прес-служба Soft.Farm, пише agronews.ua.
Під час робіт у полі можна бачити виконання плану по господарству, механізаторах, техніці; програма підказує, на що варто звернути увагу, хто не справляється, а хто вже близький до завершення робіт. Після закінчення посівної система формує протокол кожної роботи і зведену таблицю результатів по всьому підприємству, а також вираховує засіяні площі.
Крім того, створюються якісні агротехнічні характеристики посівів для оцінки втрат і очікуваної врожайності. Отже, якщо під час посівної кампанії не виявити недоліки в роботі, то можна втратити значну частку врожаю, а значить і майбутнього прибутку.
“У цьому сезоні Soft.Farm мав два пілотні проекти з контролю висіву. Підсумки вийшли різними, і ми б хотіли ними поділитися. Проекти запускали разом із нашими партнерами, які спеціалізуються на розробці, виробництві й установці систем контролю висіву та внесення сипучих і рідких добрив, а саме з компанією «Інтріс Трейд» і ТОВ НВФ «Монада»“, – йдеться у повідомлені.
У результаті модуль оперативного моніторингу посівних робіт Soft.Farm дав змогу стежити за переміщенням висіваючої техніки на мапі, порівнювати задану і фактичну норми висіву, спостерігати за поточними характеристиками висіву та внесення добрив — швидкістю, якістю, рівномірністю, просівами, двійниками та пропусками. Зміни всіх показників відображалися в режимі онлайн, а головне — система порахувала засіяну площу, витрачений на роботи час і загальну кількість посівного матеріалу.
За кожним проектом сформувалася картограма посіву з проблемними зонами й загальними результатами, відкривши яку можна оцінити якість виконання роботи механізатором у поточний момент часу й раніше. Якщо щось йшло не так, керівник міг оперативно втрутитися в хід роботи, використовуючи отриману інформацію.
“Загалом, проекти виявилися успішними, але в процесі їхньої реалізації ми зіткнулися з труднощами далеко не технічного характеру. Будь-яка система контролю висіву, незалежно від виробника, складається з набору датчиків різного призначення, блоку управління та інтерфейсу для взаємодії людини й машини. Але в переважній більшості випадків саме людський чинник позначався на результатах роботи. Ми спостерігали недбалість персоналу під час використання системи, коли механізатори зовсім її відключали або просто ігнорували попереджувальні сигнали. Зіткнулися з небажанням її впровадження, аж до псування обладнання через обрив датчиків, навмисним внесенням невірних параметрів під час налаштування, що тягло за собою викривлення даних у статистиці. У будь-якій із ситуацій механізатори посилалися на несправність або неадекватну роботу пристрою, хоча реальні причини крилися в небажанні розібратися в нових технологіях і відвертому саботажі”,- коментують представники компанії.
У таких випадках фермерське господарство несе подвійні збитки — марні витрати на покупку системи контролю, яка не використовувалася, і прямі втрати врожаю від безконтрольної сівби.
Щоб запобігти подібним ситуаціям, система Soft.Farm єдина на українському ринку пропонує використання функції онлайн-моніторингу контролю висіву.
Вона дає змогу в будь-який момент часу побачити з планшета або офісного комп’ютера, що відбувається із сівалкою, де вона перебуває, як налаштована система і з якими фактичними характеристиками йде висів.
Під час реалізації пілотних проектів усі відхилення були виявлені, веб-сервіс показував проблему на екрані, а також надсилав повідомлення на мобільний телефон або електронну пошту відповідальної особи, яка зацікавлена в результатах роботи. У підсумку топ-менеджмент агропідприємств залишив тільки позитивні відгуки про впровадження систем контролю висіву й зазначив, що використання обладнання українського виробництва має низку переваг у порівнянні з зарубіжними аналогами.
“Ми ж хочемо зазначити, що ця інноваційна система дасть змогу припинити викрадення насіння, як свого часу GPS-моніторинг припинив крадіжки палива, і надасть можливість максимально зберегти врожай.”,- резюмували в Soft.Farm.
Як бачимо, Soft.Farm ґрунтується на реальних потребах тих аграріїв, які шукають ефективні шляхи оптимізації роботи свого господарства.
Якщо Ви хочете взяти участь у ефективні шляхи оптимізації роботи свого господарства. під час осінньої посівної кампанії, ми вже приймаємо Ваші заявки.