НОВИНИ

Уряд розширив механізми ввезення насіння для розмноження

14.09.2023 15:24
seeds-4637

Уряд прийняв постанову №964, якою затвердив Порядок ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу, що відсутні в Реєстрі сортів рослин України, але внесені до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку. Про це говориться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України, пише agronews.ua.

«Постанова ухвалена відповідно до виконання Україною міжнародних зобов’язань щодо забезпечення дотримання Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)», — уточнили у міністерстві. 

Документом затверджуються умови та процедури ввезення насіння та садивного матеріалу сорту, зокрема:

  • підтвердження відомостей про сорт, які містяться у Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна. Отримання згоди від компетентного органу країни реєстрації сорту на розмноження насіння;
  • ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу сорту, не занесеного до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення, але внесеного до Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, розмноження та вивезення його за межі держави. 

Забезпечення реалізації вимог Порядку покладено на Мінагрополітики.

Порядок ввезення насіння та садивного матеріалу сортів за посиланням.  

Попередню постанову КМУ від 2016 року №762, якою врегульовувався Порядок ввезення на територію України та вивезення за її межі незареєстрованого насіння і садивного матеріалу, визнано такою, що втратила чинність.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: