НОВИНИ

Урожайність українського сорту часнику може сягати більш ніж 20 тонн з гектара

02.10.2021 17:55
garlic  on  a wooden board

Фермер із Запорізької області Іван Захаренко вивів власний сорт часнику – “Любаша”. Цей часник вирізняється високими обсягами врожайності. Переваги сорту оцінили й фермери з інших країн. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

“Насьогодні немає кращого сорту часнику, який міг би конкурувати з нашим сортом “Любаша”, він впевнено зайняв свою нішу на ринку. Я це стверджую з повною відповідальністю. Мінімальна врожайність часнику “Любаша” з гектару – 8 тонн. Максимально в Прибалтиці зібрали 23 тонни з гектару. В нас ще ніхто не зміг повторити такого успіху”, – розповідає Іван Захаренко.

Сам фермер із села покровське вирощує 8 гектарів часнику. Він використовує механічний спосіб висаджування часнику й закликає інших малих фермерів відходити від ручного виробництва, повідомляє Український проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP.

Наразі діапазон цін на часник в Україні досить широкий. Оптові ціни коливаються від 35 до 85 грн за кілограм. Термін висаджування часнику залежить від погодних умов. Зазвичай це проміжок між серединою вересня та серединою жовтня. Найкращі умови для висаджування часнику складаються, коли температура верхнього шару ґрунту становить від 10 до 12 градусів Цельсія. Зубки часнику на зиму висаджують на відстані 10 сантиметрів одне від одного. Глибина може коливатися від 6 до 10 сантиметрів – все залежить від типу ґрунтів на полі.Перегляди: 19
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: