НОВИНИ

Урожай гречки на Львівщині у 2,5 раза перевищує минулорічний

15.12.2022 13:30
загружено

Аграрії Львівщини у 2022 році зібрали майже 9,5 тис. тонн гречки. Цей показник у 2,5 раза перевищує урожай 2021 року. Досягнути таких результатів львівським аграріям вдалось перш за все завдяки збільшенню посівних площ на 70% – до 6,3 тис. га. Але і середня врожайність гречки в регіоні у 2022 році теж зросла на 37 % до 14 ц/га. Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, пише  agronews.ua.

Втім гречка на Львівщині досі вважається нішевою культурою, в області її професійним вирощуванням займаються біля 150 аграріїв. Складність вирощування цієї культури обумовлена кількома чинниками. По-перше, гречка має відносно невисоку врожайність і, відповідно, вищу собівартість, у порівнянні з іншими зерновими культурами. По-друге, до війни виробники постійно відчували тиск на ціну гречки завдяки постійному зростанню її імпорту.

«У цьому році цінова ситуація на ринку кардинально змінилась: через скорочення виробництва у степовій зоні та зниження обсягів імпорту ціни на гречку в Україні сягнули рекордного рівня. Львівські аграрії передбачили такий розвиток подій ще навесні, тому і прийняли рішення розширювати посіви»,- розповіла директорка департаменту Тетяна Гетьман.

За її словами, цьогоріч департамент стимулював виробників збільшувати площі під гречкою через Комплексну програму підтримки аграрного сектору регіону у 2022 році. В межах цієї програми з обласного бюджету аграрії мали можливість відшкодовувати до 50% вартості високорепродуктивного насіння гречки. Програмою скористались 8 суб’єктів господарювання, які придбали та висіяли 30 тонн насіння гречки на площі 314,5 га.

Найбільше посівів гречки (понад тисячу гектарів) були висіяні у Золочівському, Самбірському та Червоноградському районах.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: