НОВИНИ

Уряд затвердив періодичність планових перевірок у сфері біологічної та генетичної безпеки сільгоспрослин

21.03.2019 10:58

Кабінет міністрів України затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням заходів біологічної та генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання Держпродспоживслужбою генетично модифікованих організмів у відкритих системах. Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Постанова № 198 від 6.03.2019 спрямована на забезпечення виконання вимог Закону «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» у частині проведення Держпродспоживслужбою планових заходів державного нагляду (контролю) щодо сортів сільськогосподарських рослин на основі генетично модифікованих організмів.

Документ містить перелік критеріїв та можливих ризиків провадження господарської діяльності, періодичність здійснення планових  та позапланових заходів держнагляду.

Постанова містить шкалу балів, за якої буде відбуватися віднесення суб’єкта господарювання до високого, середнього або незначного ступеня ризику.

Також зазначається про можливе збільшення планового заходу держнагляду в 1,5 раза за умови, коли суб’єкт господарювання, який віднесений до середнього та незначного ступенів ризику, не мав суттєвих порушень вимог законодавства за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільгоспрослин під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованих організмів у відкритих системах.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: