НОВИНИ

Уманський тепличний комбінат переходить на новий вид освітлення

12.03.2021 14:02
svetodiod

Уманський тепличний комбінат (УТК, ТМ «Гордій» і «З грядки») став одним з перших українських тепличних компаній, що використовують гібридну установку для підсвічування вирощування рослин. Про це повідомляє Euroftuit, пише agronews.ua.

Світильники LED і HPS були поставлені компанією Hortilux Schréder, яка також склала індивідуальний план освітлення для компанії. За даними Уманського тепличного комплексу, перші результати показали, що рослини огірків позитивно реагують на поєднання світлодіодного і HPS-світла.

Гібридна система освітлення була встановлена ​​в листопаді, а рослини огірків поміщені в теплицю в грудні. «Поки рано давати детальні результати, але ми бачимо, що урожай огірка так само добре реагує на гібридну установку, як і на повноцінний (100-відсотковий) світло HPS, – сказав директор Микола Гордій. – Це дуже важливо”.

За його словами, світлодіодне освітлення – це шлях вперед. І термін окупності цього типу світильників стає коротшим, а це означає, що цей тип освітлення стає більш доступним. Якщо результати виявляться позитивними, мета Уманського тепличного комбінату – поступово замінити освітлення HPS гібридним або навіть повністю перейти на світлодіодне.

Нагадаємо, що в Україні знизили «зелені» тарифи для сонячної та вітрової енергетики.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: