НОВИНИ

Укрзалізниця підвищила початкову ставку на аукціонах на користування зерновозами на 53%

28.11.2022 14:07
zernovozy

Початкова ціна на аукціонах на послуги користування вагонами-зерновозами власності АТ «Укрзалізниця» з 23 листопада зросла до 4300 грн/вагонодобу, що на 53% вище, ніж рівень попередньо визначеної ставки у 2817 грн/вагонодобу, яка діяла протягом жовтня-листопада 2022 р. Про це повідомила пресслужба асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», пише  agronews.ua.

Як нагадується, відновлення проведення вказаних аукціонів у червні 2022 р. відбулося з визначеною початковою ставкою 2167 грн/вагонодобу. З червня по листопад зростання початкових ставок відбувалося в межах 4-8% щомісяця.

На думку експерта УКАБ, нещодавнє зростання ставок переможців торгів пов’язане з накопиченням черг зерновозів на західні переходи та припинення лімітування їх накопичення з боку Укрзалізниці. Крім цього, додатковим фундаментальним фактором стало подовження дії «зернової угоди», а також практика перевізника щодо лімітування обсягів виставлених лотів з коротким часовим горизонтом подачі вагонів під навантаження.

Представники АТ «Укрзалізниця» пояснюють підвищення початкової ставки на торгах високою утилізацією вагонів протягом минулих трьох місяців.

Тим не менше, на переконання генерального директора УКАБ Романа Сластьона, початкова ставка в 4300 грн/вагонодобу є завищеною. Про це свідчить як динаміка вартості послуг користування вагонами протягом жовтня-першої декади листопада, яка в середньому становила близько 3000 грн/добу, так і аукціони 22 листопада, частина з яких була зіграна за ставками нижче 4300 грн/добу.

«Якщо Укрзалізниця продовжить практику значно лімітованого виставлення на торги зерновозів з горизонтом подачі до 10 діб (фактично обмеження пропозиції), то вартість перевезення дійсно буде високою, а аграрії будуть зазнавати ще більших збитків та скорочувати плани посівів на наступний рік», – вважає експерт.

Читайте також: В Державному аграрному реєстрі з’явиться програма щодо видачі насіння фермерам


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: