НОВИНИ

«Укрпошта» тимчасово призупинила доставку бджіл

05.07.2021 07:40
jpg-1024x683

“Укрпошта” з 1 липня тимчасово призупиняє доставку бджіл за винятком бджолиних маток, повідомляється на сайті компанії в п’ятницю. Про це повідомляє Інтерфакс, пише agronews.ua.

Перевезення бджолиних маток на період сезону (травень-жовтень) збережені на численні прохання бджолярів і профільних спілок.

У компанії зазначили, що тривалий час “Укрпошта” була єдиним поштовим оператором, який забезпечував пересилання бджолопакетів, при цьому не будучи організацією, яка профільно займається перевезенням бджіл і може виділити для цього окремий транспорт із належними умовами.

“Крім того, є аспекти, такі як погодні умови та щільність бджіл у бджолопакетах, на які “Укрпошта” не може впливати, але які суттєво впливають на перевезення комах. Саме тому “Укрпошта” тимчасово призупиняє доставку бджіл, й інформує про це заздалегідь, щоб бджолярі змогли знайти альтернативу сезону 2022 року”, – наголошується у повідомленні.

Для пересилання бджолиної матки використовуватиметься спеціальна упаковка, яка має розміри 70х35х20 мм і має бути додатково вкладена в картонну тару відповідних розмірів, залежно від кількості упаковок із бджолиними матками з отворами для вентиляції. Максимальний розмір додаткової упаковки становить 340х240х100 мм.

“Ми розуміємо застереження, пов’язані з підвищенням температури повітря, але при цьому ризики можливі лише під час пересилання листами. Пересилання бджоломаток у паперовій посилці зводить ризики до мінімуму, оскільки бджоломатки пересилаються в спеціальній клітці з кормом та супроводом (декілька бджіл, які самостійно регулюють температурний режим бджолиної матки). Все це вкладається в папір і паперову коробку. Під час пересилання бджоломаток у такий спосіб за багато років нашої спільної співпраці не було жодного випадку їх загибелі”, – наведено у повідомленні текст звернення Спілки бджолярів України “Бакфаст”.

Доставка бджіл призупиняється до забезпечення умов перевезення бджіл, які сприяють їх безпечній доставці, та створення умов для збереження здоров’я працівників.

Нагадаємо, що загинули 8 млн бджіл, яких відправили Укрпоштою.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: