ВАЖЛИВО

Українцям запропонували купити землю для агрохолдингу МХП за власні гроші

16.10.2021 10:03
zemlya

Агрохолдинг “Миронівський хлібопродукт” (МХП) Юрія Косюка запропонував співробітникам викуповувати земельні ділянки та здавати їх в оренду своєму ж роботодавцю. Про це повідомляє Обозреватель, пише agronews.ua.

Так компанія придумала, як обійти обмеження на покупку землі юрособами, а також ліміт на продаж у 100 га в одні руки.

При цьому в холдингу запевняють, що не порушують законодавство і нікого ні до чого не змушують.

“МХП завжди діє в законодавчому полі. Ми зацікавлені в розвитку ринку землі в Україні та підтримуємо земельну реформу. І також ми підтримуємо прагнення і конституційне право громадян України – право власності на землю. Свідченням цього є наше роз’яснення для співробітників усіх процедур і можливостей, пов’язаних із цим. Ми зацікавлені в тому, щоб наші співробітники інвестували в своє майбутнє”, – розповіли в компанії.

За даними ZN.ua, співробітникам роблять пропозиції, від яких майже неможливо відмовитися. У підсумку вони повинні купити пай за свої гроші та здати його в оренду роботодавцю. Ба більше, журналісти стверджують, що ціну оренди встановлює саме МХП, а не орендодавець. Ще одна хитрість – у договорі вказується, що продати пай можна тільки роботодавцю. Офіційно ця інформація не підтверджена.

“МХП опитав нинішніх своїх орендодавців, і з’ясувалося, що, крім 3%, які вже зараз хочуть позбутися свого паю, існує ще 25% тих, хто буде його продавати… МХП орендує близько 323 тис. га землі, це майже 165 тис. паїв. Втрачати чверть із них не хочеться”, – повідомляють журналісти.

У МХП працюють 26,5 тис. співробітників. Відповідно, якщо кожен шостий купить пай і здасть його в оренду, холдинг врятує чверть свого земельного банку. Умови угоди, за неофіційними даними, такі:

  • укладення договору оренди відразу після покупки паю;
  • термін оренди – щонайменше 10 років;
  • вартість оренди – середня по населеному пункту, де розташована ділянка; при цьому вона фіксується на рік;
  • компанія отримує першочергове право викупу ділянки в разі її продажу.

“За підрахунками компанії, “вхідна” інвестиція обійдеться працівникам в $4 тис., тобто вони розраховують на вартість у $1,5-1,6 тис. за га, що цілком відповідає нинішнім цінами. Сума немаленька, але посильна. Співробітникам, які погодяться купувати землю для МХП, обіцяють річний дохід у 7-11% від здачі землі в оренду своєму ж роботодавцю”, – ідеться в матеріалі.

МХП пропонує здавати їм землю

Як відомо, МХП продає продукцію під брендами “Наша Ряба”, “Бащинський”, “Легко” і “Kurator”. Окрім того, компанія займається експортом.

Нагадаємо, що В Україні нечувано зросли ціни на сало.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: