НОВИНИ

Чому український ринок заполонили імпортні овочі

22.04.2021 08:33
ovochi-2

Найбільш розповсюдженими овочами для українського столу є помідори та огірки (окрім картоплі, звісно). І якщо раніше дані культури в свіжому вигляді споживали лише в сезон, то зараз збільшилося споживання протягом цілого року. Однак відбувається це в основному за рахунок імпортних поставок. Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу, пише agronews.ua.

“В Україні не дуже розповсюджене вирощування овочів в теплицях в холодні місяці, так як затрати на енергоносії для обігріву самих теплиць не дозволяють вирощувати конкурентноспроможну по ціні продукцію. Економічно доцільніше імпортувати помідори та огірки з Туреччини, яка має більш сприятливий клімат для вирощування овочів в теплицях. Саме на цю країну припало 79% імпортних поставок помідорів та 83% огірків в 2020 році”, – пояснює Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

В Україні вирощування огірків та помідорів в основному відбувається в господарствах населення, частка промислового виробництва незначна. За останні 5 років обсяги виробництва помідорів були на рівні 2,2-2,3 млн тонн, із них близько 34% виробляється промисловими підприємствами. Щодо огірків, – то їх обсяги виробництва близько 1 млн тонн, із яких лише 4% промислового виробництва. При цьому, 10% помідорів та 25% огірків вирощуються в теплицях.

Протягом останніх 5 років імпортні поставки помідорів та огірків збільшилися в 2 рази. В 2020 році було імпортовано 87 тис. тонн помідорів та 21 тис. тонн огірків. Імпортні поставки овочів мають чітко виражену сезонність, яка пов’язана з внутрішнім виробництвом. Пік надходжень імпортних помідорів припадає на травень, коли потреба в свіжих овочах в населення зростає, але внутрішня пропозиція ще недостатня. Щодо огірків, то їх максимальну кількість завозиться взимку. Мінімальні поставки обох овочів спостерігаються в червні-жовтні, коли є достатня внутрішня пропозиція.

Тому найближчим часом українські споживачі будуть мати більшу можливість купувати огірки та помідори вітчизняного виробництва. Тепличні господарства розпочинають збільшувати свої поставки спочатку хрустких огірків, а потім і соковитих помідорів.

Нагадаємо, що на півдні України померзли овочі відкритого ґрунту.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: