НОВИНИ

Український мед отримав «золото» на конкурсі в Лондоні

05.07.2021 14:01
141088048_4920201_shutterstock_396837622

Вітчизняні бджолярі отримали п’ять золотих, чотири срібних та одну бронзову нагороду. Оцінювали смак меду, консистенцію, аромат і зовнішній вигляд. Про це повідомляє Фокус, пише agronews.ua.

Стали відомі результати конкурсу London Honey Awards 2021, який проходив у травні цього року. Відповідно до них, призові місця отримали 10 видів меду від семи українських виробників.

Оцінку меду проводили міжнародні експерти з меду. Вони оцінювали продукт “сліпим” методом, тобто без пакування і будь-яких характерних ознак. Кожен суддя проводив органолептичний аналіз та оцінював такі характеристики, як зовнішній вигляд, консистенцію, аромат і смак.

Український мед позначений такими найменуваннями:

✅Vesela Bdzhilka by Easy Energy LLC — золото;

✅Bdzholyna Sadyba Meadows by Bdzholyna Sadyba — золото;

✅Bdzholyna Sadyba Wild honey by Bdzholyna Sadyba — золото;

✅BeeCool Mountain Flowers by BeeCool — золото;

✅James Bee by James Bee — золото;

✅BeeCool Reserve Wild Forest by BeeCool — срібло;

✅Charivna Bzz Herbs by Charivna Bzz — срібло;

✅Honey Heritage — Grandfatherʼs Fairytale by Honey Heritage — срібло;

✅Honey Heritage — Secret of the Forest by Honey Heritage — срібло;

✅Honey Heritage — Family Legacy by Honey Heritage — бронза.

Микола Андоні, керівник пасіки “Бджолина садиба” з Харківської області, яка отримала дві золоті нагороди, повідомив, що підготовка до конкурсу тривала три місяці.

“Звичайно, з досвіду минулого року вже було більш-менш зрозуміло, що та як проходить, який мед краще відправити і я всім бджолярам рекомендував. Мед відправляли туди за допомогою нашого посольства в Лондоні. З ними я вів роботу, як мед доставити туди весь, потім, щоб вони віднесли організаторам. Вони писали листи, щоб мед перетинав кордон без перешкод, що це на конкурс. Це була довга робота”, — розповів бджоляр із 12-річним стажем.

Вперше Андоні брав участь у конкурсі в 2020 році, тоді його продукт отримав срібну медаль.

За його словами, пасіка знаходиться практично в Національному природному парку “Гомільшанські ліси”. У процесі створення цього меду бджоли використовують понад 70 рослин і дерев, тому букет його меду виходить таким особливим.

Нагадаємо, що в Україні з’явиться кластер спільнот бджолярів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: