В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі оновлено підсумки за період з 27 травня по 2 червня, повідомляє agronews.ua.
Читай нас також у Viber та Telegram.
Українська універсальна біржа продовжує активно працювати на аграрному ринку та пропонує новий рівень сервісу: організований ринок зернових та олійних – БІРЖОВІ ТОРГИ АГРОПРОДУКЦІЄЮ ВІД УУБ. З детальною інформацією можна ознайомитися за посиланням.
Внутрішній ринок (Україна)
У сегменті кукурудзи зберігалася загалом стабільна цінова ситуація, попри деякі незначні коливання в межах раніше сформованого діапазону. Активний попит з боку трейдерів і обмежена кількість пропозицій з боку аграріїв підтримували ціни. Покупці завершують закупівлі залишків старого врожаю і переключаються на торгівлю ранніми культурами нового сезону. Станом на 02 червня середня ціна заявок складала 9 893,36 грн/т(EXW з ПДВ), що більше за показники минулого тижня на 0,09%.
«Ринок пшениці характеризувався зниженням індикативів у другій половині періоду, після чого ціни стабілізувалися. Загалом спостерігалася низька торгівельна активність, що сприяло збереженню цінової стабільності. Станом на 2 червня середня вартість заявок(EXW) на пшеницю 2 класу складала 9 858,33 грн/т(з ПДВ), 3 класу – 9 516,53 грн/т(з ПДВ) і 4 клас – 9 424,67 грн/т(з ПДВ). Щодо ринку олійних, на внутрішньому ринку соняшнику значних змін не спостерігалося, торгова активність поступово зменшувалась на тлі скорочення попиту на соняшникову олію на зовнішніх ринках і переходу частини переробників на підготовку до роботи з ріпаком у літній період. На внутрішньому ринку сої переважала знижувальна цінова динаміка, зумовлена достатньою пропозицією сировини, наявністю сформованих запасів у переробників і тиском від здешевлення соєвої олії на зовнішніх ринках», – зазначають аналітики УУБ.

Зовнішній ринок (Чикаго)
У понеділок, 2 червня, поновлення торгівельної напруженості між США та Китаєм спричинило негативний тиск на ф’ючерси на сою. Кукурудза також втратила в ціні на фоні загального ослаблення ринку, тоді як пшениця, навпаки, завершила день зі зростанням котирувань.
«Ф’ючерси на пшеницю зросли на фоні послаблення американського долара та підвищення геополітичної напруженості в Чорноморському регіоні після масштабної атаки українських безпілотників на військові об’єкти вглибині території країни-агресора. Котирування на кукурудзу знизилися під впливом просідання цін на сою, а також через сприятливі погодні умови для посівів у США, що посилило тиск на ринок», – додають аналітики УУБ.
Зовнішній ринок (Euronext)
У понеділок пшениця на Euronext зросла слідом за американськими ф’ючерсами, проте подальше зростання було обмежене завдяки позитивним прогнозам урожаю та низькій активності покупців на ринку.
Щоб ознайомитися з оглядом цінових індикативів ринку, перейдіть у безкоштовний чат-бот для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм – AgroMarket UUB, далі – «поділитись номером» і обираєте розділ «Аналітика».