НОВИНИ

Українському ринку знову загрожує засилля імпорту молокопродуктів

14.11.2022 11:11
molochka

Молочна галузь переживає складні часи. До проблем мирного часу додалися проблеми, пов’язані з ракетними обстрілами та пошкодженням енергетичної інфраструктури. Спілка молочних підприємств України не втомлюється нагадувати посадовцям та енергетикам про особливу чутливість молочної галузі до відключень, пише agronews.ua.

“Адже наші заводи переробляють молоко, швидкопсувний продукт, і тому будь-яка перерва в електроживленні призводить до великих втрат і тягне за собою відмову приймання сировини. А це означає, що виникає загроза продовольчій безпеці”, – зазначають у Спілці.

Молочні компанії шукають вихід і готові самостійно купувати електрогенератори. Але у випадку молокозаводів мова йде про потужні генераторні установки. Це дуже дорого навіть для успішних заводів.

Тому СМПУ звернулася до уряду з проханням звільнити операції з ввезення цих установок в Україну від стягнення ПДВ. Це б полегшило фінансове навантаження переробників, які змушені самі турбуватися про безперебійну роботу своїх підприємств і знаходити кошти на забезпечення виробництва електроенергією. Поки що конкретних задокументованих рішень з цього питання, підтверджених законодавчо, немає.

Переробників турбують і ціни на сировину. Вони підвищуються, у той час як в ЄС почалося їх зниження. Таким чином зникає цінова перевага українських експортерів молочної продукції, яка протрималася деякий час і дала можливість нашій молочній галузі витримати економічний тиск, не згортати виробництво і зберегти поголів’я. Ситуація зараз розвивається так, що нашому внутрішньому ринку знову загрожує засилля імпорту, що змусить вітчизняні заводи скорочувати виробництво, яке і так скоротилося через падіння споживчого попиту внаслідок масової міграції та падіння купівельної спроможності наших громадян.

Відчуваючи постійний дефіцит обігових коштів, переробні підприємства не можуть скористатися кредитами. Розрекламована схема “5-7-9%” не працює.

Гострою залишається і проблема неплатежів торговельних мереж молочним компаніям-постачальникам. Численні засідання та наради, що деякий час активно проводилися відповідними комітетами ВР та Мінекономіки, фактично, не дали реального результату. Під різними приводами пропозиція СМПУ навести лад у цій справі шляхом законодавчого врегулювання постійно відхиляється. Максимум чого вдалося добитися за місяці дебатів різного рівня – це пропозиція урядовців мережам і компаніям-постачальникам підписати Меморандум про “джентльменське” дотримання правил. При цьому нехтуються напрацьовані європейські практики і зобов’язання України щодо гармонізації нашого законодавства з законодавством ЄС.

“Не можна робити вигляд, що проблем немає. Вони є, і їх потрібно вирішувати. СМПУ буде продовжувати докладати зусиль, щоб проблеми таки вирішувалися, щоб саме результат вирішення проблем, а не кількість проведених нарад, був показником роботи нашого уряду і депутатів”, – йдеться у повідомленні Спілки.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: