НОВИНИ

Українські компанії за копійки скуповують цибулю

28.05.2021 10:33
1920x1152_0xac120003_2915818461608221034

За інформацією експертів з Таджикистану, представники українських торговельних компаній активно скуповують цибулю у місцевих виробників. Цибуля в Таджикистані швидко дешевшає, тому що її ранні сорти не підлягають зберіганню, а пропозиція цих овочів в даний момент у великій кількості. Більш того, найближчим часом почнеться збирання цибулі в північних регіонах Таджикистану, що може привести до повного цінового колапсу. Про це повідомляє EastFruit, пише agronews.ua.

На даний момент таджицькі овочівники вже знизили ціни до 4 центів США за кг цибулі, в той час як покупці активно намагаються збити ціну до 3 центів за кг. Однак фермери при таких цінах вже зазнають збитків, тому, як правило, не йдуть на подальше зниження цін. І все-таки не виключено, що ціну доведеться знижувати і далі.

З огляду на рівень цін на цибулю в Україні і затримку початку сезону реалізації озимої цибулі, бізнес по поставкам таджицького лука в Україні є в даний момент досить прибутковим. На ринку України, як і раніше багато пропозицій якісної цибулі врожаю 2020 року за цінами від 4 до 6 грн / кг ($ 0,15-0,22 / кг). Імпортна цибуля, переважно з Узбекистану, продається в середньому по 10 грн / кг ($ 0,36 / кг). Однак очікуване надходження цибулі з Таджикистану може трохи знизити ціни.

Конкуренцію українським покупцям цибулі в Таджикистані становлять імпортери з Казахстану і Афганістану, яким також цікавий даний таджицький овоч за настільки привабливими цінами.

Цікаво відзначити, що українські компанії не тільки скуповують цибулю, а й активно займаються рекрутингом робочої сили в Таджикистані для роботи в різних секторах економіки, в т.ч. і в сільському господарстві.

Читайте також: скільки в Україні платять за сезонну роботу на літо.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: