АГРОВІДЕО

Українські фермери змогли покращити врожаї застосувавши препарат від компанії Elicit Plant

27.11.2024 13:27
Українські фермери змогли покращити врожаї застосувавши препарат від компанії Elicit Plant

Українські фермери змогли врятувати врожаї від посух, застосувавши інноваційні рішення від компанії Elicit Plant  – препарати на основі фітостеролів. Препарат надавався аграріям безкоштовно за підтримки уряду Франції. Зокрема, у програмі взяли участь  123 фермерських господарства. Про це повідомила пресслужба ВАГ, пише agronews.ua.

Вони отримали безкоштовно 20 000 літрів препаратів на основі фітостеролів Best-a та EliSun-a, які допомогли боротись з посухами. Це дійсно інноваційне рішення, завдяки якому вдалось зберегли врожайність, зокрема кукурудзи, сої та соняшнику.

Загальна вартість наданої допомоги становить 25 млн грн.

Як пояснив ведучий менеджер з продажу Elicit Plant Ukraine Ігор Болюк, фітостероли стимулюють розвиток кореневої системи та зменшують випаровування вологи рослиною до 20%. Запас вологи, наявний в рослині, буде більш раціонально використано. Ці продукти допомагають рослинам подолати наслідки посухи та зберегти врожайність, додав експерт.

Зазначимо, що в межах програми препарат Best-a для внесення на посівах кукурудзи отримали фермери у Кіровоградській, Одеській, Дніпропетровській, Вінницькій, Полтавській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Київській, Житомирсьій, Харківській та Чернігівській областях.

На посівах сої – Полтавська, Запорізька, Херсонська Одеська, Вінницька, Кіровоградська, Миколаївська, Запорізька Дніпропетровська, Київська, Хмельницька, Житомирська, Харківська та Чернігівська області. Препарат EliSun-a використовували для посівів соняшника.

Результатами застосування препарату з нами поділились аграрії з різних куточків України.

Так, наприклад, фермер ФГ “УРОЖАЙ – 2014” Сергій Кутній з Дніпропетровщини відчув суттєву різницю між врожаєм із застосуванням препарату та без. Зокрема, він використовувати фітостероли для вирощування соняшника.

«Рослина візульно виглядала довшою, мала більшу вологу (7,8%, тоді як у соняшника, що не оброблявся – волога становила 7,1%) та натуру.  Окрім того, відрізнявся колір соняшника – після додавання препарату від посух він виглядав більш зеленим, більш яскравим, соковитим, якщо так можна сказати. Також більшою була вегетація та і результат збору врожаю. Вага соняшника – 465 гр. проти 435 гр., який не оброблявся. Оброблений препаратом соняшник також сохнув довше», – зазначив він.

Фермер ФГ «Легіон» з Дніпропетровщини Максим Кіт зазначає, що застосовував препарат на 120 га соняшника та 80 га кукурудзи. Попри суттєву посуху, побачив, що завдяки препарату соняшник ріс хоч і довше, проте був зеленішим. Врожайність з препаратом становила 31,7 ц з гектара, а без препарату – 31 ц. А от щодо кукурудзи, то вона мала повніший та більший качан, ніж та, яка не оброблялась препаратом.

Фермер ФГ «Глиняний» Віктор Глиняний з Миколаївщини розповів, що збільшив врожай соняшника до 300 кг з гектара за допомоги препарата EliSun-a. Він також зазначає, що візуально рослина після застосування препарату виглядала зеленішою, повнішою та загалом мала більшу головку. Він застосував допомогу на 200 га соняшника.

Наталія Дімітрієва, директора ТОВ Агрофірма «ДімАгро» з Херсонщини розповіла, що вони застосували препарат на 150 га соняшника.

Вона зауважила, що їхнє підприємство перебувало в окупації та через безпекову ситуацію посів соняшника був проведений лише у червні.

«Цього року в Україні була сильна посуха, дощів не було зовсім. Враховуючи ще й те, що ми пізно посадили соняшник, думали, що взагалі не буде врожаю. Але упродовж вегетації ми спостерігали стабільний зріст  рослин, навіть в ті аномальні спекотні дні, коли температура піднімалась вище 45 градусів. Здивувала стійкість рослин до стресової ситуації завдяки гарно розвивеній кореневій масі без жодного дощу сформувався врожай – понад 12 ц на гектар. Контроль без внесення препарату візуально був за зростом меншим на 8-10 см. Діаметр кошика в середньому на 2-3 см менший і на 12% менша врожайність», – розповіла вона про результати застосування препарату.

Михайло Грицюк, представник ПМП «Дайяна» з Миколаївщини зміг покращити врожай соняшника після застосування препарату на основі фітостеролів на 10-15%.

«Серед плюсів додавання препарату – збільшився врожай на 300 кг з гектара, додалась маслянистість – 2%,  рослина довше квітла та осипалась, але була візуально зеленішою та міцнішою», – поділився враженнями він.

Керівник ФГ “МОЯ ЗЕМЛЯ 2015” Григорій Шамрицький подякував компанії Elicit Plant за надану допомогу у вигляді препарата проти посухи для фермерів Полтавщини. Його використовували на посівах соняшника.

«Соняшник легше пройшов через посуху, а температура досягала понад 45 градусів. Зрештою врожайність маємо понад 3 тонн. Різниця між полями обробленими препаратом та без нього сягали до пів тони додаткової врожайності», – поділився фермер.

Детальніше про дію препаратів Elicit Plant можна дізнатись з нашого відео на Youtube-каналі ПроLand та на сторінці Facebook-спільноти Elicit Plant Ukraine.


Перегляди: 79
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: