НОВИНИ

Українські фермери суттєво скоротять площі під картоплею

17.02.2023 12:18
potatoes-1637280

Настрої виробників картоплі на початок сезону можна охарактеризувати одним словом — невизначеність. Про це написав директор насіннєвої компанії HZPC Ukraine Ігор Чечітко у своїй колонці на AgroTimes, пише agronews.ua.

Ринок картоплі та попит на неї істотно скоротилися. При цьому домогосподарства населення минулого сезону збільшили власні площі під картоплею. Торішні погодні умови сприяли доволі високому урожаю картоплі, хоча якість бульб постраждала через осінні дощі. Всі ці фактори знижували ціни.

Експерт відмічає зниження попиту на дуже ранні сорти та картоплю на переробку.

«Попит на насіння картоплі є, але він не той, що був до 2022 року. У попередні роки щонайменше половину імпортованої насіннєвої картоплі становили сорти для переробки, тобто картопля на чипси, фрі та крохмаль. Наразі суто крохмальні сорти практично не завозяться. Фрішні та чипсові сорти суттєво зменшили свій обсяг у загальній частці імпорту. Відповідно, більша частина насіннєвого матеріалу, що завозиться, — це саме столові сорти», — додає Ігор Чечітко.

Він уточнює, що виробники картоплі наразі обирають адаптивно стійкі сорти, які забезпечують хороший урожай за складних погодних умов.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: