НОВИНИ

Українські цукрові солодощі купують у близькому і далекому зарубіжжі

19.06.2024 15:15
6

У 2023 році, відповідно до інформації Державної митної служби, кількісні обсяги експорту Україною цукрових солодощів склали 86 тис. т (+ 23 % відносно 2022 року), тоді як доходи від їх збуту на зовнішніх ринках зросли до 186 млн дол., на третину перевищивши попередній показник. Разом з тим не вдалось відновити рівень експорту, який фіксувався до повномасштабного російського вторгнення. Про це повідомляє Українська Асоціація Аграрного Експорту, пише agronews.ua.

Товарна структура нашого експорту цукрових солодощів минулого року була сформована переважно ірисом та подібними виробами (31 тис. т), карамеллю (27 тис. т), желе, фруктовими пастами або мармеладом (близько 17 тис. т), білим шоколадом (трохи менше 4 тис. т).

Основними покупцями солодощів з цукру українського виробництва торік стали наступні країни: Польща – 12 тис. т; Румунія – 8 тис. т; Казахстан – 7 тис. т; Литва – 5 тис. т; Туреччина – 5 тис. т; Азербайджан – 5 тис. т. Доволі значні обсяги даної продукції також продавались до Ємену, Китаю, Саудівської Аравії, Монголії, ОАЕ, Йорданії. В результаті, наша країна продовжила утримувати міцні позиції на світовому ринку цукрових солодощів.

У січні-березні 2024 року Україна продовжила нарощувати закордонні продажі солодощів з цукру відносно здійснених у перші три місяці 2023 року – майже 23 тис. т (+ 12 %) вартістю 52 млн дол. (+ 26 %). Так само найбільшим попитом вони користуються в Польщі, Румунії та Казахстані, спільна частка яких в загальних сумах закупівель становить приблизно третину.

Українська Асоціація Аграрного Експорту переконана в наявності високого потенціалу експорту різних цукрових солодощів нашою країною, адже вони представлені доволі широким асортиментом найменувань, який постійно диверсифікується в світі, а також існуючими поставками в різні куточки планети, де смакові уподобання споживачів мають власну специфіку.Перегляди: 37
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: