НОВИНИ

Українські біженці масово відмовляються від сезонної роботи у Польщі: причини

02.09.2023 18:07
52620_1_2

Українські біженці масово відмовляються від сезонної роботи у Польщі. Названо причину змін на ринку праці сусідньої держави. Про це повідомляє finance.today.ua, пише agronews.ua.

Наші співвітчизники все частіше шукають у Польщі вакансії, які передбачають тривалу зайнятість на одному місці. Українські біженці стали більш вимогливими під час пошуку роботи.

За даними дослідження міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal, 76% опитаних українців раніше працювали у Польщі. Всього чверть приїхала вперше – у 2018 році їхня кількість дорівнювала 37%.

Число тих, хто змінював роботу 1-2 рази, збільшилося і становить 66%. Третина українців змінювали компанії понад три рази, а ще 4% – понад п’ять разів.

Половина опитаних живе у Польщі від року до трьох, ще 42% – менше року.

Найчастіше до Польщі їдуть мешканці невеликих українських міст із населенням до 50 тисяч – 36%. Число прибулих із міст із населенням від 50 до 100 тисяч – 29%. Ще 18% – із міст із населенням від 100 до 500 тисяч, а 17% – із великих населених пунктів.

Директор департаменту рекрутації Ганна Джоболда зазначила, що частина українців, як і раніше, приїжджають на сезонні роботи, але за останні півтора роки їхня кількість значно зменшилася.

“Стає трендом уважне, скрупульозне вивчення вакансій, які дозволять працювати на одному місці тривалий час”, – наголосила експерт.

Більшість низькокваліфікованих працівників знаходять роботу на виробництві м’ясної та рибної продукції, у закладах харчування, пекарнях, на складах, на заморожуванні фруктів та овочів, на виробництвах з виготовлення будівельних матеріалів та компонентів електронної техніки тощо.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: