НОВИНИ

Україні загрожує тотальний дефіцит черешні

28.09.2021 17:02
745x-41692066_s.b9b

Темпи зростання світового виробництва черешні є вкрай незадовільними, через це середня світова ціна складає $10,1 тис./тонну, що у 5 разів більше, ніж в Україні. Про це повідомляє Олена Кіщак, завідувачка селекційно-технологічним відділом Інституту садівництва НААН, пише agronews.ua.

На її думку, плодів черешні необхідно продукувати в обсязі щонайменше 14 млн. тонн, а рівень виробництва сьогодні майже у 6,5 раза менший від потреби.

Незначний приріст обсягів за два останніх десятиріччя лише посилив гострий дефіцит черешні, що зумовлює високі ціни на неї на глобальному ринку. 

Середня світова ціна на плоди черешні становить $10,1 тис./т, а рівень роздрібних цін на них на ринку країн ЄС у п’ять раз вищий, ніж в Україні.

«У нас високий рівень насичення внутрішнього ринку продукцією власного виробництва і ціна, доступна для масових споживачів, є ефективними складовими його захисту від експансії дорогих плодів іноземного виробництва», – резюмувала Олена Кіщак.

Нагадаємо. що Оприлюднено оновлені ціни на соняшникову олію.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: