НОВИНИ

Українцям планують удвічі підвищити пенсію

24.06.2024 12:08
2

Наразі переважна більшість українців сплачують внески лише до солідарного Пенсійного фонду. Завдяки цим внескам літнім українцям вдається виплачувати пенсію. Однак здебільшого ці пенсії невисокі. Про це повідомляє Today.ua, пише agronews.ua.

Коефіцієнт заміщення зарплати пенсією (розмір пенсії у відсотках від зарплати) в Україні нині становить близько 30%. Тобто, вийшовши на пенсію, громадяни отримують лише 30% від своєї зарплати. Та й то така пенсія дотується з держбюджету.

Однак уряд має намір поряд із солідарною запровадити ще й обов’язкову накопичувальну пенсію. Наразі в Україні існує тільки добровільна система пенсійних накопичень. І, на жаль, у ній бере участь не так уже й багато громадян – лише 900 тисяч. Водночас брати участь у системах обов’язкових накопичень будуть усі громадяни України, які працюють, каже заступник голови Мінсоцполітики Дар’я Марчак.

“З огляду на загальну кількість пенсіонерів (10,5 мільйона) та кількість учасників добровільних накопичувальних схем (близько 900 тисяч) бачимо, що рівень залученості громадян до добровільних пенсійних накопичень уже є суттєвим, але все ще не є достатнім. Тому нам потрібно впроваджувати накопичувальну пенсійну систему як елемент обов’язкового пенсійного страхування”, – заявила чиновниця.

Поки що остаточно не вирішено, скільки грошей щомісяця вираховуватимуть із зарплати громадян на їхні особисті накопичувальні рахунки. Адже особливість накопичувальної пенсії полягає саме в тому, що внески не надходитимуть “у загальний казан”, як за солідарної системи, а йтимуть кожному трудівнику на його окремий рахунок. Саме ці гроші він зможе отримувати на старості як “приварок” до солідарної пенсії.

При цьому уряд також планує підвищити до 40% коефіцієнт заміщення для солідарної пенсії. Але це буде можливим лише в разі поліпшення демографічної ситуації в Україні та при збільшенні кількості працездатного населення. А за рахунок накопичувальної пенсії можна буде забезпечити ще 15-20% від зарплати. Таким чином, коефіцієнт заміщення зарплати пенсією вдасться підвищити до 60%, а отже, пенсія зросте вдвічі. Така норма є прийнятною для Євросоюзу, до якого ми так прагнемо.Перегляди: 46
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: