НОВИНИ

Українцям не зараховують стаж і залишають без пенсії через одну помилку: деталі

03.08.2023 18:18
pensii-1

Пенсія людини залежить від двох основних чинників: від офіційної зарплати, яку вона отримувала, та від наявності страхового стажу. Про це повідомляє finance.today.ua, пише agronews.ua.

Причому стаж є вирішальним для самого призначення пенсії. Якщо людині не вистачило страхового стажу, то вона не зможе вчасно вийти на пенсію, а в окремих випадках не зможе вийти на пенсію взагалі.

Ось чому дуже важливо, щоб у трудову книжку були ретельно та правильно внесені усі відомості про періоди роботи майбутнього пенсіонера. До речі, щоб вийти на пенсію у 60 років, наступного року українцям потрібно буде мати мінімум 31 рік страхового стажу.

При цьому відомості про роботу українців із 2004 року є в електронному реєстрі. Якщо, звісно, ця робота була офіційною. А ось до 2004 року майже всі відомості про трудовий стаж містяться лише в трудовій книжці. Тому для тих громадян, яким доведеться виходити на пенсію найближчими роками, трудова книжка є найважливішим документом.

Однак через одну помилку (помарку, недбалий та неправильний запис) у цьому документі людина може втратити чималу частину трудового стажу, а іноді й саме право на пенсію. Тому вкрай важливо стежити за тим, щоб усі записи в трудовій були зроблені правильно.

Зокрема, при прийомі на роботу в записі мають бути зазначені такі відомості:

  • дата прийому;
  • назва посади;
  • назва підприємства чи організації;
  • дата та номер наказу;
  • ПІБ та підпис керівника, а також друк.

Якщо хоча б один із цих пунктів відсутній, запис буде недійсним.

При цьому, якщо підприємство змінювало назву або проходила його реорганізація, це обов’язково має бути відображено у трудових книжках його працівників.

Крім того, у трудовій книжці не може бути жодних помарок чи доповнень до вже зроблених записів. Якщо ж у записі було допущено помилку, і довелося робити виправлення, це виправлення має бути оформлено окремим записом. До нього також має бути приписка “доданій інформації вірити”, а також підпис уповноваженої особи та печатка.

Тому в ПФУ радять майбутнім пенсіонерам не чекати віку настання пенсії, а ретельно вивчити свою трудову книжку, щоб заздалегідь можна було зробити у ній усі необхідні виправлення, причому оформити їх згідно із законом. Інакше один неправильний запис у трудовій книжці може вартувати вам пенсії.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: