НОВИНИ

Українці можуть оформити новий вид лікарняного

23.07.2023 16:22
bolnychnij-696x391

Українці мають право оформити ще один вид лікарняного. У Пенсійному фонді повідомили, що його можуть надати громадянам, які мають сестер зі статусом самотньої матері, пише agronews.ua.

У ПФУ уточнили, що йдеться про жінок, які самостійно виховують дитину чи дітей, та потребують госпіталізації. Брати або сестри таких осіб можуть отримати лікарняний з догляду за їхніми дітьми.

За законом є право отримати медичний висновок “Догляд за дитиною у разі хвороби, що доглядає дитину”. Лікарняний оформлять на підставі наступних документів:

  • медичного запису про те, хто здійснюватиме догляд за дитиною;
  • висновку про тимчасову непрацездатність особи, що доглядає.

Це стосується дітей віком до трьох років, а також дітей віком до 18 років, які мають інвалідність. Застрахованій особі, яка доглядатиме неповнолітнього, повинні виплатити допомогу з тимчасової непрацездатності.

Представники Пенсійного фонду уточнили, що лікарняний надається з першого дня непрацездатності людини, яка доглядає дитину сестри до її одужання.

При цьому документ не можна отримати за умови, що застрахований українець не перебував у щорічній, додатковій чи творчій відпустці.

Українці також можуть отримати лікарняний догляд за повнолітнім членом сім’ї, але не більше, ніж на три календарні дні. У таких випадках повнолітніми вважають громадян з 14-річного віку. З урахуванням тяжкості захворювання та у виняткових випадках лікарняний можуть продовжити на сім календарних днів.Перегляди: 5
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: