НОВИНИ

Україна значно зменшила імпорт яблук

10.06.2021 14:33
gPI5xmt2

В Україні вирощується близько 1,1 – 1,2 млн тонн яблук щороку. В 2020 році експорт яблук становив 19,5 тис. т, а імпорт 14 тис. т яблук, що в 1,7 разів менше аналогічного показника попереднього року. Про це повідомляє пресслужба Українського клубу аграрного бізнесу, пише agronews.ua.

При цьому, 70% врожаю виробляється домогосподарствами для задоволення власних потреб, а також частково на подальшу реалізацію кінцевому споживачу або ж на переробку. Решта яблук вирощується сільськогосподарськими підприємствами.

В середньому 25-30% вирощених яблук йде на виробництво яблучного соку, концентрату тощо. На переробку переважно йде нетоварне яблуко, яке має маленьку масу, пошкодження, непривабливий вигляд і т. д. Решта реалізується на внутрішньому ринку або експортується за кордон.

“В 2020 році експорт яблук становив 19,5 тис. т, що в 2,8 рази нижче аналогічного показника минулого року. Причина такого зменшення експортних відвантажень – зменшення обсягів виробництва яблук в порівнянні з рекордним 2018 роком. Хоча урожай був отриманий восени 2018 році, частину продукції було експортовано вже в 2019 році. Також свій вплив мало підвищення ціни на яблука на внутрішньому ринку, що трішки зменшило привабливість експорту для товаровиробника. Основними країнами-покупцями українських яблук в 2020 році були: Білорусь (37% об’єму експорту), ОАЕ (9%) та Австрія (9%)”, – розповідає Світлана Литвин, аналітик УКАБ.

Маючи достатню пропозицію на внутрішньому ринку, зменшилися і імпортні поставки. В 2020 році було імпортовано 14 тис. т яблук, що в 1,7 разів менше аналогічного показника попереднього року. Обсяги імпорту не мають значного впливу на внутрішній ринок,оскільки становлять 2-3% від загального обсягу виробництва яблук.

Основними країнами-постачальниками яблук в 2020 році були Польща, Туреччина та Нідерланди.Вже буквально через пару місяців розпочнуть надходити яблука нового врожаю. І поки що прогнози оптимістичні, – цьогоріч варто розраховувати на хороший врожай яблук, якщо ніякі природні катаклізми не втрутяться (град, посуха тощо).

Нагадаємо, що виробники винайшли новий сорт яблук.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: