НОВИНИ

Україна втратить світове лідерство в експорті соняшникової олії

02.12.2022 14:14
o_1ep8vfg361j2312njlfebfoc3p3c

Україні стало набагато складніше відвантажувати агропродукцію до Китаю. Про це повідомила аналітик олійного ринку «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва, пише agronews.ua.

За її словами, українське постачання кукурудзи до КНР все ж таки потроху продовжується. Дуже активно Китай також закуповує продукти переробки олійних культур. За кількістю кораблів соняшниковий шрот може конкурувати з кукурудзою. У вересні-листопаді зерновим коридором до Китаю пішло 15 човнів продуктів переробки олійних.

Експорт як продуктів переробки, так і власне олійних культур йде повним ходом. За оцінками експертів, експортний потенціал ринку соняшникової олії України становить 4,3 млн т. Ключовим фактором для його реалізації залишається дія зернового коридору. Звичайно, враховуючи ситуацію, ризики залишаються досить значними, проте темпи експорту за перші місяці сезону дають надію на реалізацію потенціалу в повному обсязі.

«Скорочення врожаю соняшнику порівняно з минулим роком (-33%) призведе до втрати першого місця у глобальному рейтингу експортерів соняшникової олії. Місце, яке Україна утримувала протягом багатьох років. Однак є дуже великі шанси на те, що втрата першості буде короткостроковою. Порівняння прибутковості показує, що під урожай наступного року фермери можуть віддати перевагу сівбі олійних культур. При цьому ареал вирощування переміститься в більш врожайні регіони, що надає оптимізму за перших прогнозів урожаю наступного року», — прогнозують експерти.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: