НОВИНИ

Україна втрачає бізнес-зв’язки через блокування експорту

16.05.2022 12:17
Bez-ymeny-1-1

Крадіжки зерна та блокування можливостей для українського експорту руйнують бізнес-зв’язки. Про це у своїй колонці на «Економічній правді» повідомила виконуючий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко, пише agronews.ua.

«Українська насіннєва компанія “Маїс”, втратила доступ до своїх ринків збуту. Вони експортували значну частину своєї продукції до Казахстану.  З початком війни вантажівки із зерном, які їхали через територію РФ, просто застрягли на кордоні між Росією та Казахстаном. Водій перейшов кордон пішки, а вантаж досі не пропускають. Невідомо також, чи взагалі там ще лишилася українська продукція. Виходить, що з одного боку всі сторони виконали зобов’язання (проплатили й надіслали продукцію), але вона не дійшла до місця призначення. Компанія з Казахстану розуміє, що в цьому немає провини українців, але це додає ризиків і ускладнює роботу в майбутньому», – розповіла Сюзанна Григоренко.

Також блокування експорту перекриває найголовніше джерело надходження валюти до країни.

«Валютні надходження, які особливо гостро потрібні державі, яка воює. Важливо також пам’ятати, що попит завжди породжує пропозицію. Як тільки в українських компаній виникли складнощі з доставками якісного насіння чи зерна за кордон, одразу активізувалися інші держави. Той же Китай чи Росія. Не в усіх виробників, скажімо, насіння такої ж якості як в Україні, але аграрії не мають вибору — їм потрібно засіяти свої поля. Тож у перспективі аграріям доведеться заново боротися за ринки збуту, де вже були напрацьовані клієнти й партнери», – пояснила фахівець.

Відтак сьогодні дуже важливо наростити експорт. Це з одного боку принесе кошти в бюджет, а з іншого полегшить у майбутньому відновлення агробізнесу після кризи.

«До війни експорт зерна був одним з найголовніших джерел надходжень валюти до держбюджету. За місяць в середньому Україна експортувала 5 млн тонн. За два місяці війни ця цифра впала до 0,5-0,6 млн тонн. Тому зараз усі організації, бізнес та уряд працюють над можливостями нарощування експорту до 1,5-2 млн тонн», – каже виконуючий директор Насіннєвої асоціації України  Сюзанна Григоренко.

Для цього Насіннєва асоціація України намагається залучити всі можливі ресурси, щоб товар ішов з України.

Також найголовніші економічні новини читайте за посиланням.Перегляди: 2
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: