НОВИНИ

Україна відновлює експорт шоколадних виробів

27.06.2024 17:11
2

За даними Державної митної служби, у 2023 році українські експортери продали на зарубіжних ринках майже 55 тис. т какао-продуктів та шоколадних виробів, що на 18 % більше у порівнянні з 2022 роком, отримавши виручку в розмірі 195 млн дол. (+ 32 %). Таким чином, показники збуту  солодощів з вмістом какао на міжнародному ринку поступово відновлюються до типових обсягів за кілька останніх років. Про це повідомляє Українська асоціація аграрного експорту, пише agronews.ua.

Серед продуктів цієї групи минулого року кількісно найбільші обсяги експорту припали на різні шоколадні вироби у вигляді плиток чи блоків, серед яких виділялись продукти з вмістом какао без начинки (13 тис. т) та з начинкою (приблизно 9 тис. т), кондитерські вироби з цукру і його замінників, які містять какао (6 тис. т), шоколадні цукерки з алкоголем (біля 5 тис. т), хоча абсолютним лідером за продажами стали інші шоколадні цукерки (більше 17 тис. т).

Українські какао-продукти 2023 року постачались переважно до Румунії (понад 7 тис. т), Казахстану і Болгарії (майже по 5 тис. т), Азербайджану та Угорщини (близько 4 тис. т в кожну країну) , Молдови (3 тис. т), Грузії (3 тис. т). В менших обсягах продукцію купували Туреччина, Ємен, Ірак, Ізраїль, США, Монголія, ОАЕ та ін.

Нинішній рік продовжує закріплювати зростання нашого експорту по всіх групах солодощів, включаючи шоколадні. За перший квартал 2024 року Україна реалізувала на міжнародному ринку в цілому майже 15 тис. т какао-продуктів, тобто на 25 % більше у порівнянні з січнем-березнем 2023 року, на суму приблизно 57 млн дол. (+ 49 %). Незмінною залишилась і географія їх експорту – третину вартісних обсягів закупівель здійснюють Румунія, Казахстан і Болгарія.

Українська Асоціація Аграрного Експорту рекомендує спеціалізованим виробникам розглянути можливість торгової експансії на ринки головних світових імпортерів шоколадних кондитерських виробів, де наша продукція в даний час відсутня або недостатньо представлена, зокрема Великої Британії, Канади, Японії, Китаю, Саудівської Аравії, Південної Кореї, Австралії. Наприклад, згідно інформації Міжнародного торгового центру, Канада за   2023 рік імпортувала шоколадної продукції на суму 1,3 млрд дол.Перегляди: 36
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: