НОВИНИ

Україна увійшла в «енергетичний Євросоюз»

17.03.2022 17:00
original (1)

Україна та Європейський Союз завершили об’єднання енергосистем. Про це повідомив Президент Володимир Зеленський у Твіттері, пише agronews.ua.

«Україна стала членом «енергетичного Євросоюзу». Завершилось об’єднання української та європейської енергосистем. Тепер наша електроенергія тече в ЄС, а європейська – в Україну. Дякую членам Євросоюзу, особисто Президенту Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, Єврокомісару з питань енергетики Кадрі Сімсон і всім, завдяки кому в нас тепер єдина енергосистема», – зазначив Зеленський.

У пресслужбі ОП поінформували, що системний оператор української електричної мережі НЕК «Укренерго» разом з європейськими колегами завершив об’єднання української та європейської енергосистем.

За словами глави держави, відтепер українська та європейська енергосистеми працюють синхронно.

Президент нагадав, що в ніч, коли росія почала війну проти України, наша держава від’єдналася від російської та білоруської енергосистем, і запевнив, що вже ніколи не повернеться назад.

«Ворог чекав, що українська енергосистема розвалиться, що ми не впораємося, тому захопив Запорізьку атомну станцію, навмисно бомбив і бомбить ТЕС українських міст і лінії електропередачі. Але українська енергосистема всі 21 день війни працювала стабільно, збалансовано та стійко, що визнали європейці. І відсьогодні ми більше не самі», – зазначив Зеленський.

Він наголосив, що віднині українська енергетична система має надійні енергорезерви, які розташовані за західним кордоном, тож захищена від атак загарбників.

«У нас тепер єдина енергетична кровоносна система від Лісабона до Маріуполя. Україна – в «енергетичній єврозоні». Нас не здолати», – заявив Президент.

Як повідомлялося, з 24 лютого, за кілька годин до російського вторгнення, Об’єднана енергосистема України разом із молдовською енергосистемою планово перейшла в ізольований режим. Після успішного тестування на тлі військової агресії росії наша країна відмовилася знову під’єднуватися до енергосистем рф та білорусі.

Раніше планувалося, що Україна приєднається до європейської мережі передачі електроенергії ENTSO-E з початку 2023 року. За час підготовки до інтеграції країна інвестувала понад 700 мільйонів євро у розвиток електроенергетичної інфраструктури, зміцнила кіберзахист енергообʼєктів, виконала всі ключові технічні умови для під’єднання.

Читайте також: Ціни на електроенергію суттєво упали.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: