НОВИНИ

Україна суттєво скоротила експорт соняшнику за минулий маркетинговий рік

03.07.2024 14:14
4

Міністерство економіки України оприлюднило дані про аграрний експорт за 2023-2024 маркетинговий рік, який завершився 30 червня. Про це повідомив заступник міністра економіки Тарас Качка, пише agronews.ua.

Згідно з отриманою статистикою, експорт соняшнику з країни значно зменшився, склавши лише 324 000 тонн, що на 86% менше, ніж у попередньому році.

Це різке падіння в експорті соняшнику спонукало представників влади наголосити на необхідності перегляду стратегій експортного ринку України. Міністр економіки висловив позитивне ставлення до цього зменшення, зауваживши, що така тенденція сприятиме переробці соняшнику в межах країни.

Загалом за маркетинговий рік Україна експортувала 69,86 млн тонн аграрної продукції, при цьому основні експортні культури, такі як кукурудза і пшениця, показали невелике зростання.

Експорт соняшнику є важливим елементом аграрного сектора України, і його зменшення настільки суттєве може вплинути на економіку країни та стратегії в управлінні ресурсами.

Аналітики й представники сільськогосподарського сектору підкреслюють необхідність адаптації до нових реалій експортного ринку та розвитку внутрішнього переробництва для збереження стійкості соняшникової галузі в Україні.Перегляди: 51
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: