НОВИНИ

Україна суттєво наростила експорт яблук

25.02.2022 12:35
yabluka-z-kraplyamy

Станом на кінець 2021 року Україна експортувала вже 22 тис. тонн свіжого яблука нового врожаю, що на 28%, або майже 5 тис. тонн, більше, ніж у рекордному сезоні 2018/19 років. Повідомляє east-fruit.com, пише  agronews.ua.

Зазначається, що, в порівнянні з попереднім сезоном, експорт українського яблука виріс в 2,4 рази і був вище, ніж середній показник за останні роки на 61%. Крім того, в новому сезоні продовжувала розширюватися географія експорту українського яблука.

“За перші чотири місяці сезону 2021/22 років українські садівники та експортери змогли поставити яблуко в 35 країн світу, що є досить вражаючим досягненням, враховуючи величезний дефіцит морських контейнерів, а також дуже дорогу і складну логістику в цей період! У порівнянні з минулим сезоном географія вже розширилася на 11 країн, що є дуже важливим для стійкості експортних поставок”, – підкреслив економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

За його словами, ще одним серйозним досягненням є подальше дистанціювання українських виробників від ринків СНД. Вперше в історії цього сезону на перше місце серед головних ринків збуту українського яблука вийшли країни Близького Сходу, на які припало 35% всього експорту.

“Завдяки диверсифікації експорту, українські садівники навчилися вирощувати і доставляти в найбільш віддалені і вимогливі країни світу яблуко високої якості, що поки що не вдається, наприклад, Молдові, у якої немає стимулу підвищувати якість, оскільки у неї поки що є можливість експортувати яблуко в Росію”, — зазначив Ярмак.

Також повідомляється, що близько 44% всього українського яблука вже експортується в морських контейнерах. А це вимагає особливих зусиль з вирощування, доопрацювання, сортування та упаковки. Відповідно, відкриваються нові можливості для подальшого нарощування експорту, якщо будуть відкриті нові ринки збуту.

Зокрема, українські садівники дуже очікують поліпшення доступу до ринків Єгипту, Індії та В’єтнаму.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: