НОВИНИ

Україна продає картоплю закордон у п’ять разів дешевше, ніж купують її українці

11.10.2021 11:01
картопля-920x675

Ціна на картоплю, що йде з України на експорт, принаймні, в п’ять разів нижча тієї, за яку нам, українцям, доводиться її купувати. Та попри це, цьогоріч українські аграрники продали за кордон значно більше картоплі ніж торік. Про це повідомляє biz.today.ua, пише agronews.ua.

За підсумками дев’яти місяців 2021 року українські аграрії відправили на експорт картоплі на 1,62 мільйона доларів. Торік за аналогічний період було продано за кордон цього овочу лише на 840 тисяч доларів. Такі дані оприлюднила Державна митна служба.

Найбільше картоплі спродали в Білорусь. Сусідня держава купила її в нас на суму в 1,58 мільйона “зелених”. Причому цьогоріч Білорусь суттєво збільшила імпорт картоплі з України.

Українські аграрії продавали в Білорусь картоплю по 6-8 центів за кілограм, що становить близько 1,6 гривні. При цьому в Білорусі вона вже йде значно дорожче – по 8 гривень на наші гроші.

Водночас, Україна набагато більше імпортує картоплі, ніж експортує. Щоправда, цьогоріч ми купуємо менше коренеплодів, ніж торік. Так, за 9 місяців поточного року імпорт картоплі скоротився на 21% порівняно з минулим роком. Торік за цей період було закуплено бульби на 53,61 мільйон доларів. А цьогоріч – лише на 42,24 мільйони.

Найбільші імпортери картоплі для нас Польща (на 15,76 млн доларів), Нідерланди (на 4,9 млн доларів) і Німеччина (на 4,065 млн).

Тобто, сусідня Польща, яка абсолютна схожа з нами за кліматичними умовами, може вирощувати стільки картоплі, щоби вистачило для власних потреб і на продаж за кордон, а в Україні чомусь так не виходить. Не дивно, що ціна на картоплю, яку вважають в Україні другим хлібом, у нас відчутно “кусається”.

Нагадаємо, що Ціни на цукор продовжують зростати.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: