НОВИНИ

Україна потерпає від ґрунтової засухи

15.09.2023 18:18
posuha-5647

Погодні умови у першій декаді вересня призводили до поширення ґрунтової засухи, що є несприятливим для проведення сівби озимих культур під урожай 2024 року. Як говориться у декадному огляді Укргідрометеоцентру, через дефіцит опадів на переважній частині території України суттєвого поповнення запасів продуктивної вологи не відбувалося, пише ІА «АПК-Інформ», передає agronews.ua.

«Станом на кінець декади вологозабезпечення орного шару ґрунту на більшості площ, призначених під посів озимих культур, було недостатнім (11-20 мм) та незадовільним (менше 10 мм). На багатьох площах південних, центральних, Житомирської, Київської, окремих площах східних та Чернігівської областей орний шар ґрунту був зовсім сухий», — зазначається в огляді.

Лише на окремих площах, де на початку вересня випали дощі, ґрунт був слабко та добре зволожений.

«Достатнє та оптимальне вологозабезпечення (21-30 мм продуктивної вологи і більше) зберігалося (за рахунок зливових дощів у попередній період) у Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Волинській, в окремих районах Львівської, Хмельницької, Вінницької, Київської, Чернігівської, Сумської, Полтавської та Харківської областей», — уточнили в Укргідрометеоцентрі.

Водночас агрометеорологічні умови для завершення вегетації та збирання врожаю пізніх сільгоспкультур були цілком задовільними.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: