НОВИНИ

Україна подвоїла експорт насіння до Євросоюзу

27.10.2021 11:00
eksport-tovariv-ukrayina-yes-za-11-misyaciv-2017-roku-nataliya-mikolska-11053

Україна за 9 місяців 2021 р. в країни ЄС експортувала 1 154 т зернових культур в якості насіння, що в 2,1 рази перевищує аналогічний показник минулого року. Про це повідомляє «Український клуб аграрного бізнесу», пише agronews.ua.

Як зазначається, експортується насіння пшениці та кукурудзи. Практично з нуля розпочався експорт насіння пшениці, який зріс до 328 т. Основними країнами-імпортерами були: Чехія, Німеччина та Литва. Щодо насіння кукурудзи, то його експорт зріс на 51%, і за 9 місяців 2021 року склав 826 т. Основними країнами-імпортерами насіння кукурудзи є: Угорщина, Німеччина та Румунія.

«На перший погляд обсяг експорту зернових в якості насіння незначний в порівнянні обсягами експорту продовольчого та фуражного зерна. Однак варто зазначити, що вартість насіннєвого матеріалу значно вищий в порівнянні із зерновими з іншим призначенням, і за 9 місяців 2021 року українським насіннєвим компаніям вдалося згенерувати експортну виручку в розмірі $2,1 млн лише від експорту насіння зернових культур в ЄС», — коментує аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Нагадаємо, Вчені представили новітню технологію заморожування ягід, фруктів та овочів.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: