НОВИНИ

Україна отримала від ЄС додаткові дозволи на перевезення вантажів

13.10.2022 18:13
red-truck

Україна отримала 100 додаткових базових квот ЄКМТ (Європейської Конференції Міністрів Транспорту) на 2023 рік. Про це говориться у повідомленні Міністерства інфраструктури на сторінці у Facebook, пише agronews.ua.

«Ці квоти дозволять надалі безперешкодно виконувати перевезення вантажів автомобілями територіями країн-учасниць системи багатосторонньої квоти дозволів ЄКМТ», — пояснили у міністерстві.

Зазначається, що від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну значна частина товарів експортується автомобільним транспортом. До прикладу, у вересні фізичний обсяг такого експорту склав 1,4 млн т.

«Усього на наступний рік Україна матиме 475 базових квот. Це на 27% більше, ніж ми мали у 2022 р. та протягом кількох останніх років. Таке рішення остаточно було ухвалено напередодні Групою з автомобільного транспорту Міжнародного транспортного форуму у Парижі. Додаткові квоти дозволять покращити експортну спроможність України і дадуть можливість зберегти стабільні ланцюги постачання товарів між нашою країною і країнами-учасницями ЄКМТ», — пояснили у Мінінфраструктури.

Цьогоріч Україна уклала з ЄС угоду про «транспортний безвіз». Завдяки цьому без спеціальних дозволів українські перевізники мають право здійснювати тільки двосторонні та транзитні перевезення до 27 європейських країн.

«Дозволи ЄКМТ потрібні перевізникам, які здійснюють рейси до 52 країн-учасниць ЄКМТ. Вони дають можливість здійснювати не лише двосторонні та транзитні перевезення вантажів, але й їх транспортування з/до третіх країн», — підсумували у міністерстві.

Читайте також: Озвучено головну стратегію відновлення агросектору УкраїниПерегляди: 4
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: